Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Porównanie ekranu diodowego i bezszwowego

2018-06-12 13:33:17
Profesjonalna obsługa techniczna konferencji nie byłaby możliwa, gdyby nie zaawansowane środki prezentacji obrazu. Ich zaletą - w przeciwieństwie do starszych nośników - jest możliwość szybszego dotarcia z informacją do potencjalnego Klienta i łatwa zapadalność w pamięci.

Co było pierwsze?

 

Analizując sposoby prezentacji obrazów multimedialnych na eventach, dosyć łatwo można pokusić się o porównanie tradycyjnych ekranów bezszwowych, które jako pierwsze zagościły podczas takich prezentacji z ekranami diodowymi, które stały się ich następcą.

Oczywiście sam fakt wyparcia przez "diodówki" ich poprzedniej, bezszwowej wersji sam w sobie oznacza, że to one lepiej sprawdzają się podczas prezentacji najistotniejszych danych. Na czym zatem polega ich przewaga? Dlaczego to właśnie ekrany diodowe pokonały swoich bezszwowych poprzedników?

Po pierwsze – światło

 

Zaawansowana obsługa techniczna konferencji wymusiła na ich organizatorach wprowadzenia zupełnie nowego, innowacyjnego systemu prezentacji danych multimedialnych. Spotykane wcześniej ekrany bezszwowe charakteryzowały się dużą wrażliwością na padające światło zewnętrzne. Prezentowane na nich obrazy po prostu nie były widoczne, gdy padało na nie ostre światło słoneczne.

W przypadku ekranów diodowych sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jak sama nazwa wskazuje, są one wykonane z dużej liczby LED-ów. Oznacza to, że one same emitują światło, przez co zewnętrzne oświetlenie aż tak nie wpływa na jakość prezentowanego obrazu.

Po drugie – ramki

 

 

Największą wadą ekranów bezszwowych są ramki. Pomimo ich ciągłego zmniejszania, nadal są one dość dobrze widoczne, nawet podczas obserwacji z dużej odległości. W ekranach diodowych ramek nie ma, gdyż monitory te nie są składową kilku mniejszych elementów, ale jednorodną całością, wyświetlającą informacje w doskonałej jakości.

Po trzecie - jakość obrazu

 

O przewadze ekranów diodowych nad ich bezszwowymi odpowiednikami świadczy również jakość prezentowanego obrazu. W przypadku dużych monitorów diodowych jest on po prostu dokładniejszy i bardziej wyrazisty. Duże znaczenie ma tu również jasność obrazu. Ponadto ekrany diodowe charakteryzują się o wiele mniejszą bezwładnością, niż ich bezszwowe odpowiedniki.

Na podstawie powyższego porównania bardzo dobrze widać, jak wielką przewagę nad monitorami bezszwowymi, mają ich diodowi następcy. Z tego też powodu, wypierają one powoli standardowe, łączone ekrany, zastępując je platformami zapewniającymi czysty i idealny obraz o dużo większej wyrazistości.

Najlepsza obsługa techniczna imprez.

Dodał: Marek Biernat