Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Pozycjonowanie lokalne coraz bardziej popularne.

2015-07-12 18:11:42
W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się usługi pozycjonowania lokalnego, a to za sprawą powstawania coraz większej liczby przedsiębiorstw o charakterze czysto lokalnym. Druga sprawa, to fakt, iż Google, coraz bardziej nastawia się także na promocję lokalnych przedsiębiorstw za pomocą narzędzie Google Moja Firma.

Oczywiście korzystanie z usług Google to jedno, zaś samo lokalne pozycjonowanie stron to kwestia zupełnie odrębna, na której nalezy się skupić w następnej kolejności. Stworzenie profilu w Google Moja Firma, pozwoli przedsiębiorcy na pojawianie sie w wynikach wyszukiwania Google, w popularnych mapkach, co jest bardzo skutecznym działaniem, bowiem uzytkownicy poszukujący konkretnych usług lub też produktów, będą mogli natychmiast zlokalizować przedsiębiorstwo oferujące im konkretne produkty oraz usługi.

Oczywiście należy jednocześnie prowadzić kampanię pozycjonowania lokalnego stron internetowych, która pozwoli także na docieranie do klientów poprzez inne kanały, niż tylko mapki Google. Obecnie, zdecydowana większość przedsiebiorców decyduje się na usługi profesjonalnych agencji marketingowych, które będą w stanie skutecznie przeprowadzić całą kampanię pozycjonowania stron, a co za tym idzie, zapewnić stosunkowo szybki przyrost popularności witryny. Dobrze przeprowadzona kampania pozycjonowania lokalnego pozwoli na szybkie zwiększenie popularności strony co z kolei będzie się przekładać na lepsze efekty marketingowe przedsiebiorstwa.

Można więc powiedzieć, iż lokalne pozycjonowanie stron to usługa skierowana raczej dla małych przedsiębiorców, aczkolwiek idąc w ślad za Google Moja Firma, z usługi mogą skorzystać także więksi gracze posiadający swoje lokalne filie, a chcący je wypromować dla konkretnych regionów.

Kategorie: Reklama, Komputery
Regiony: śląskie
Dodał: Innveo