Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Pracownicy Motoroli Solutions na rzecz schroniska dla zwierząt Psie Pole w Racławicach

2019-06-28 11:42:11
Firma Motorola Solutions od lat angażuje się w rozmaite działania charytatywne. Tym razem pracownicy krakowskiego oddziału zorganizowali akcję budowania kolorowych bud dla psów ze schroniska Psie Pole w Racławicach.

Dzięki pracownikom firmy Motorola Solutions czworonogi przebywające w schronisku dla zwierząt Psie Pole w Racławicach otrzymały nowe, kolorowe budy. Zostały one zaprojektowane przez stażystów krakowskiego działu Supply Chain po wcześniejszym ustaleniu szczegółów technicznych ze schroniskiem. Do zespołu należało złożenie poszczególnych części w całość oraz pomalowanie powstałych bud farbami. Jak sami przyznają, zadanie to nie było takie proste. Poszczególne osoby z działu były zaangażowane w kontakt ze schroniskiem, pozyskanie funduszy na zakup materiałów, transport, projekt bud oraz komunikację wewnątrz działu. Pomysł akcji spotkał się z pozytywnym odbiorem osób pracujących w firmie Motorola Solutions, które mogły przez to pomóc zwierzakom, a przy tym dodatkowo zaprezentować swoje zdolności techniczne i artystyczne. Nasz krakowski zespół, w tym nasz dział to grono bardzo zaangażowanych ludzi którzy swoją energię i zapał chcą przekuć w coś dobrego. Wspólne pomaganie jest dla nas wspaniałą okazją do integracji i daje poczucie, że razem możemy wpłynąć na los pokrzywdzonych zwierząt– mówi Edyta Korzeń z Motoroli Solutions.

 

Schronisko Psie Pole może liczyć na wsparcie sympatyków

Jak powiedziała Magdalena Ostrowska, pracująca w schronisku Psie Pole – ”Był to fantastyczny gest ze strony firmy Motorola Solutions. Pracownicy własnoręcznie wykonali piękne budy dla naszych psiaków. Są one solidne i praktyczne, a na dodatek przystrojone kolorowymi wzorami. Cieszy nas również fakt, iż wszelkie sugestie z naszej strony dotyczące szczegółów ich wykonania zostały uwzględnione. Cała akcja wzbudziła w schronisku radość i wzruszenie. Dziękujemy i prosimy nie zapominać o naszych podopiecznych!” W Schronisku dla zwierząt Psie Pole w Racławicach przebywa w tym momencie ok. 130 psów i 40 kotów. Schroniskowe zwierzaki mogą liczyć na wsparcie i pomoc wolontariuszy; bywa, że całe rodziny przyjeżdżają wyprowadzać psiaki na spacery. Schronisko może pochwalić się także przeprowadzaniem ok. ośmiuset adopcji zwierząt rocznie. Z pewnością sprzyja temu otwartość pracowników na osoby, które chcą poznać zwierzęta - taka możliwość istnieje 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, między 10.00 - 17.00. Obecnie do największych potrzeb Schroniska należą karmy specjalistyczne, tj. przeznaczone dla zwierzaków z różnymi schorzeniami (typu Renal, Hepatic, Gastrointestinal).

Liczne akcje charytatywne firmy Motorola Solutions

Wsparcie schroniska w Racławicach to nie jedyna akcja charytatywna, której podejmują się pracownicy firmy. Motorola Solutions co rok angażuje się także w wiele innych inicjatyw, takich jak wiosenne sprzątanie okolicznych krakowskich lasów, czy zbiórki środków finansowych na domy dziecka. Dodatkowo, osoby zatrudnione w poszczególnych działach firmy cyklicznie organizują akcje sadzenia drzew, a także zbieranie darów dla ośrodka dla bezdomnych. Stałego wsparcia firma udziela także Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Ponadto, pracownicy Motoroli Solutions co rok biorą udział w charytatywnym biegu Kraków Business Run.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Dagmara Kaczmarek, Motorola Solutions

e-mail: dagmara.kaczmarek@motorolasolutions.com

 

 

Kategorie: Praca
Regiony: małopolskie
Dodał: PR Inspiration