Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Praktyczne sposoby wykorzystania pufy we wnętrzach

2018-02-07 09:23:22
Pufy kojarzą się wszystkim z niskim, wygodnym i miękkim siedziskiem. Ten popularny dodatek dekoracyjny do wnętrz spełnia nie tylko rolę dekoracji, ale ma także wiele praktycznych zastosowań. Warto przyjrzeć się najpopularniejszym sposobom wykorzystania pufy w aranżacji wnętrz.

Klasyczne wykorzystanie pufy to nic innego, jak siedzenie na niej. Skłania nas do tego miękkość siedziska i brak ostrych krawędzi. Zachęta bywają także niewielkie gabaryty i swoista uniwersalność tego typu mebli. Pufy świetnie sprawdzają się jako dodatkowe siedziska, w sytuacji gdy odwiedzają nas goście lub podczas przyjęcia. Są bardzo lekkie, z uwagi na wypełnienie granulatem lub kształtką styropianową. Dlatego łatwo je przesuwać lub przestawiać tam, gdzie akurat są potrzebne. Ich wymiary pozwalają na wykorzystanie ich w niewielkich pomieszczeniach bez ryzyka utraty wygody użytkowania. Fotele relaksacyjne z oparciem są uważane za bardziej wygodne, ale pufy typu kostka i roller mieszczą się nawet w kawalerkach. Dołączone do stolika kawowego lub ławy tworzą estetyczny, nastrojowy kącik sprzyjający  spokojnej rozmowie przy filiżance kawy.

Warto wiedzieć, że pufy są idealnym dodatkiem do kompletów wypoczynkowych. W połączeniu z kanapą, sofą lub z tradycyjnymi fotelami tworzą ciekawy zestaw relaksacyjny. Rolą pufy jest zapewnienie odpoczynku dla zmęczonych stóp. Nogi ułożone na takim miękkim podnóżku, znajdują się w odpowiedniej pozycji, aby krążenie było właściwe. Pufy jako podnóżki stwarzają także  możliwość ułożenia się w pozycji półleżącej na sofie, w efekcie czego całe ciało użytkownika się relaksuje. Dlatego też nowoczesne fotele relaksacyjne wypełnione granulatem styropianowym są bardzo często sprzedawane w kompletach wraz z podnóżkami.

Pufy mogą być także bez przeszkód wykorzystywane jako niskie stoliki. Do tej roli szczególnie nadają się pufy, których wypełnienie jest wykonane na bazie stabilnej styropianowej kształtki. W przypadku, gdy pufa jest miękka, wystarczy położyć na niej tacę. Kiedy jednak ma ona twarde siedzisko, to przemiana pufy w stolik nie wymaga żadnych działań. Warto wiedzieć, że takie rozwiązanie przydaje się najbardziej w sypialni obok łóżka oraz w pokoju dziennym, gdzie nie ma tradycyjnego stolika kawowego lub ławy. Warto rozważyć także wstawienie pufy jako stolika do pokoju dziecięcego. Pamiętajmy, że tego typu siedzisko jest pozbawione ostrych krawędzi, więc jest całkowicie bezpieczne dla maluchów i dla starszych dzieci.

Dodał: Artur Artur