Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Pramerica wypłaca i będzie wypłacać

2018-08-01 10:49:10
Pramerica Życie TUiR SA wypłaciła 90,5 mln PLN świadczeń swoim klientom w okresie od lipca 2017 do połowy 2018 roku. Wynik ten jest o 2,8% większy od wartości świadczeń wypłaconych za analogiczny okres sprzed roku.

Wzrost wypłaty świadczeń powiązany jest z większą skłonnością klientów do zabezpieczania nie tylko ryzyka śmierci, ale także sięgania po inne produkty ochronne, zapewniające wypłatę świadczeń w razie poważnych chorób, pobytu w szpitalu czy nieszczęśliwych wypadków, które zdarzają się częściej.  

 

– Wypłata świadczenia jest spełnieniem obietnicy, którą dajemy klientom w momencie zawierania umowy ubezpieczenia. A w naszej działalności, która skupia się na ochronie życia i zdrowia klientów, zaufanie jest kluczową wartością. Takie podejście w połączeniu z etyczną sprzedażą i uczciwymi produktami pozwala nam
z roku na rok chronić coraz więcej rodzin
 – mówi Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Pramerica Życie.

 

I faktycznie, większe zainteresowanie produktami ubezpieczeniowymi jest zauważane również we wzroście sprzedaży polis. Składka przypisana brutto z polis indywidualnych z działalności bezpośredniej za okres od połowy 2017 roku do połowy 2018 roku jest o 4,4% wyższa od wyniku sprzed roku, a jej wartość za ten okres wynosi 168,1 mln zł. Natomiast w ramach ubezpieczeń grupowych wartość przypisanej składki wyniosła 77,7 mln zł i jest wyższa o 12,4% od wyniku z analogicznego okresu z poprzedniego roku.

 

Średni czas wypłaty świadczenia w Pramerica Życie, liczony od daty skompletowania dokumentacji niezbędnej do ustalenia wysokości świadczenia to  zaledwie 2 dni. Warto podkreślić, że ustawowy termin na wypłatę świadczenia wynosi 30 dni.

 

–  Przez 20 lat naszej działalności budowaliśmy pełne zaufania i szacunku relacje z naszymi klientami, dbając
 o najwyższą jakość w każdej sferze naszego biznesu. Kontynuujemy naszą rzetelną pracę, a koncentracja na potrzebach naszych klientów oraz otaczanie ich profesjonalną ochroną niezmiennie pozostają w centrum naszej strategii. –
dodaje Aneta Podyma-Milczarek.  

Kategorie: Finanse
Dodał: Pramerica Życie TUiR SA