Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Protan Polska dla IKEA w Lublinie

2017-08-11 09:44:01
Dobiegają końca prace budowlane nowego obiektu w Lublinie należącego do szwedzkiego giganta meblowego - IKEA. Inwestycja obejmuje powierzchnię blisko 60 tys. m2. Generalnym wykonawcą jest spółka P.A. NOVA. Rozwiązania dachowe dostarcza Protan Polska.

IKEA w Lublinie jest dziesiątym sklepem szwedzkiego koncernu w Polsce, drugim pod względem  wielkości po Wrocławiu. Inwestycja w Lublinie to nie tylko sklep IKEA, ale również centrum handlowe należące do koncernu Inter IKEA Centre Polska. Kompleks o powierzchni blisko 60 tys.m2 ma stworzyć również przestrzeń do powstania ponad 60 lokali użytkowych przeznaczonych pod wynajem firmom usługowo - handlowym.

Generalnym wykonawcą budowy nowego obiektu IKEA jest spółka P.A NOVA. Za wykonanie dachu odpowiada firma IZODACH. Budynek o powierzchni ponad 40 tys. m2 został pokryty membranami Protan SE 1,5 mm w kolorze jasnoszarym i ciemnoszarym. Po raz kolejny rozwiązania Protan zostały wykorzystane na dachu budynku IKEA. Wcześniej, Protan Polska dostarczył swoje rozwiązania dachowe m.in. dla IKEA w Gdańsku i w Łodzi.

- Zaproponowaliśmy rozwiązania dla dachów eksponowanych w postaci membran dachowych PROTAN. Są  one wytrzymałe i stabilne. Wykazują dużą odporność na działania czynników zewnętrznych. Ponadto, nasze membrany w standardzie wyposażone są w unikalną warstwę antypoślizgową, co zapewnia duże poczucie bezpieczeństwa podczas prac konserwacyjnych na dachu. Cieszy nas fakt, iż po raz kolejny IKEA zaufała naszym produktom. - podkreśla Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający Protan Polska Sp. z o. o.

Otwarcie Centrum handlowego IKEA w Lublinie planowane jest w ostatnim kwartale 2017 roku.

Protan to norweska grupa przemysłowa, obecna w Polsce, która jest światowym liderem  w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne.

www.protan.pl

www.facebook.com/Protan-Polska

 

Dodał: Public PR