Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Pufa dla dziecka: właściwości i zastosowanie

2018-01-12 08:43:04
Kupując pufę dla dziecka wielu rodziców ma dylemat: jak wybrać odpowiednie siedzisko? Obecnie mamy szeroki i urozmaicony wybór w tej kategorii nowoczesnych mebli relaksacyjnych.

Pufa dla dziecka powinna być dopasowana do zainteresowań i gustu dziecka. Ponadto powinna być całkowicie bezpieczna, nawet dla maluszków, więc warto sprawdzić czy siedzisko posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

Jak powszechnie wiadomo każde dziecko chce się wyróżniać spośród rówieśników, nawet jeśli nie ma odwagi tego pokazać w grupie. Dlatego w swoim pokoju, w domowym zaciszu, może ukazać bez lęku i skrępowania swoje indywidualne zainteresowania. Kupno pufy może być doskonałą okazja do okazania mu akceptacji i wsparcia. Na przykład dla małego sportowca lub miłośnika aktywności fizycznej można wybrać pufy w kształcie piłki nożnej lub innych, równie ciekawych wzorów, kojarzących się z różnymi dyscyplinami sportowymi. Zdecydowanie najciekawiej wyglądają nowe modele puf w kształcie piłki: tenisowa, siatkowa, koszykowa oraz rugby. Warto wiedzieć, że pufa piłka to nie tylko doskonały prezent dla chłopca, ponieważ do wyboru jest wiele wersji kolorystycznych, które z powodzeniem ozdobią także pokój dziewczynki.

Dla małych dzieci przygotowano specjalnie pufy z wzorem w literki, które ułatwiają przedszkolakom naukę pierwszych liter i cyfr. Dla jeszcze młodszych dzieci warto zainteresować się modelami puf typu kostka lub roller, które są wykonane na bazie styropianowego stelaża, czyli tzw. kształtki styropianowej. Lekkie i stabilne pufy mogą pełnić rolę pomocniczą w nauce wstawania i chodzenia. Z powodu niewielkich gabarytów i niewielkiej wagi te modele mogą łatwo przesuwać nawet raczkujące maluszki. Najważniejszym atutem pufy dla dziecka jest jednak całkowity brak sztywnego stelaża i ostrych krawędzi, co zapewnia naszym pociechom bezpieczeństwo podczas siedzenia i zabawy.

Dla rodziców niemowląt idealnym siedziskiem są worki sako. Skorzysta z nich z pewnością nie tylko mama karmiąca dziecko, tata bawiący się z oseskiem na podłodze, ale także samo maleństwo. Niemowlęta można odkładać na taki worek bez obaw, że zsunie się z niego. Wypełnienie worka sako świetnie izoluje i chroni przed kontaktem z zimnym podłożem. Plastyczna i miękka pufa to świetny rodzaj leżaczka dla maluszka, podczas wspólnej zabawy z rodzicem na podłodze.

Dodał: Artur Artur