Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Pufy typu kostka i roller: właściwości i zastosowanie

2018-04-16 09:32:38
Pufy typu kostka i roller to niskie siedziska, które idealnie sprawdzają się jako meble do siedzenia dla dzieci i młodzieży. Kostki i roller nadają się także jako podnóżki do foteli, kanap i sof. Ich dodatkowa funkcja to niski stolik.

Niskie pufy wykonane na bazie kształtki styropianowej są nie tylko stabilne, ale także odporne na uszkodzenia. Ich niewielka waga sprawia, że nawet najmłodsi domownicy poradzą sobie z ich przestawianiem. Lekkie pufy są bardzo przydatne, gdy małe dzieci uczą się wstawać i chodzić, ponieważ maluchy mogą się na nich bezpiecznie oprzeć. Roller i kostka to świetna pufy dla dziecka , ponieważ nie posiadają żadnych ostrych krawędzi, więc są całkowicie bezpieczne podczas dziecięcych zabaw i  wesołych harców.

Dorośli doceniają tego typu siedziska z uwagi na ich uniwersalność. Te pufy mogą być wspaniałymi podnóżkami, dając solidne oparcie zmęczonym stopom. Można je wykorzystać także podczas imprez lub odwiedzin niespodziewanych gości, gdyż nie zajmują dużo miejsca, a świetnie zastępują klasyczne krzesła. Innym praktycznym sposobem wykorzystania puf jest dołączenie ich jako dodatku do kompletów wypoczynkowych. Pufy w połączeniu z kanapą, sofą lub z tradycyjnymi fotelami, tworzą ciekawe zestawy relaksacyjne.  Pufy kostki oraz roller mogą być wykorzystywane jako niskie stoliki. W tej roli najlepiej sprawdzają się siedziska, których wypełnienie jest wykonane ze stabilnej styropianowej kształtki. Jeśli pufa jest miękka można  położyć na niej tacę, aby otrzymać poręczny stolik.

Pufy kostki oraz roller pełnią w aranżacji wnętrz rolę dekoracyjnego dodatku, uzupełniającego wystrój. Szeroki wybór kolorów oraz możliwość dopasowania gabarytów pufy do innych mebli, sprawiają, że dekoratorzy wnętrz często je włączają do  aranżacji nowoczesnych salonów, sypialni oraz pokoi dziecięcych. Pufy wykonane z najwyższej jakości ekoskóry lub skóry bydlęcej idealnie nadają się do wnętrz w stylu klasycznym. Nowością, która zdobywa coraz więcej zwolenników, są pufy kostki obite dekoracyjnym pluszem. Ten produkt kupowany jest najczęściej jako siedzisko do sali zabaw, klubów malucha, przedszkoli, świetlic szkolnych lub poczekalni.

 

Dodał: Artur Artur