Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Qumak wdrożył infrastrukturę sieciową na Wydziale Chemii UJ

2017-09-29 16:02:23
Firma Qumak S.A. wdrożyła i uruchomiła wysokowydajną i niezawodną sieć w nowym budynku Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to jedna z najnowocześniejszych tego typu sieci w Polsce. Wartość kontraktu przekroczyła 5 mln zł netto.

Budowa nowej sieci polegała na zaprojektowaniu nowej architektury sieciowej, dostawie urządzeń, montażu, konfiguracji oraz produkcyjnemu uruchomieniu nowych urządzeń. Zbudowana sieć składa się z kilkudziesięciu punktów dystrybucyjnych, z czego 18 z nich wyposażonych w przełączniki modularne. Zgodnie z wymaganiami zamawiającego, wszystkie zastosowane przełączniki wraz z  modułami mają konfigurację nieblokującą, co znacząco wpływa na wydajność infrastruktury.


Dostarczane rozwiązania
pomagają sprostać zadaniom zarówno pod względem szybkości transmisji danych jak i funkcjonalności, umożliwiającej tworzenie bezpiecznych sieci wirtualnych. Wszystkie elementy zostały wykonane w architekturze redundantnej, która umożliwia zachowanie ciągłości działania sieci nawet podczas awarii jednego z elementów mówi Konrad Pogódź, członek zarządu ds. realizacji w Qumak S.A.

Ze względu na duże wymagania wydajnościowe, połączenia pomiędzy poszczególnymi punktami dystrybucyjnymi zostały zestawione z wykorzystaniem łączy światłowodowych i zapewniają przepustowość 80Gbps.

Dotychczas Qumak zrealizował projekty m.in. dla Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dostarczając nowoczesne klastry obliczeniowe, kompletną platformę sprzętowo-systemową na potrzeby chmury obliczeniowej WAT oraz infrastrukturę IT dla Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Dodał: MPR