Kategoria

Wyszukiwarka

Region

RGBW, czyli oświetlenie RGB z białą barwą

2019-10-28 15:21:43
Oświetlenie RGBW to połączenie dekoracyjnych możliwości RGB i intensywnego, białego oświetlenia. Sprawdź jakie taśmy LED RGBW są obecnie dostępne, oraz jak najlepiej je zamontować.
Taśma LED RGBW to innowacyjny pasek LED, który łączy w sobie funkcjonalność kolorowych pasków LED RGB i intensywną białą barwę światła, zwykłego, jednokolorowego oświetlenia. Taśmy LED RGBW możemy wykorzystywać zarówno do oświetlenia dekoracyjnego, jak i głównego. Przy instalacji odpowiedniego sterownika, będziemy w stanie zawsze zmienić kolor naszego oświetlenia na ten, który najlepiej sprawdzi się w obecnej sytuacji.
Taśma LED RGBW została wyposażona w specjalny rodzaj diod LED 4 w 1. Oznacza to, że każdy chip znajdujący się na pasku LED może emitować światło w barwie: R-czerwonej, G-zielonej, B-niebieskiej oraz W-białej. Ledy RGBW dostępne są w wersji:
RGB z barwą ciepłą
RGB z barwą neutralną
RGB z barwą zimną
Najpopularniejsze rozwiązanie to obecnie taśma z barwą neutralną. Jest to światło pośrednie pomiędzy ciepłym a zimnym i najczęściej stosowane zarówno w naszych domach, jak i firmach.
Taśmy Ledowe w wersji RGBW ze względu na specjalny rodzaj wykorzystanych diod LED, posiadają gruby podkład PCB. Taka konstrukcja zapewnia im odpowiednie odprowadzanie ciepła oraz znacząco wydłuża żywotność. Zawsze jednak dobrym rozwiązaniem będzie zastosować do nich profil aluminiowy, który dodatkowo odprowadzi ciepło, oraz pozwoli nam wykorzystywać nasze oświetlenie nawet 24 godziny na dobę.
Kategorie: Budownictwo, Dom, Zakupy
Dodał: Viva