Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Razem na rzecz potrzebujących

2019-05-27 16:35:42
Pracownicy i klienci firmy DB Schenker wsparli Dom dla Dzieci w Gryźlinach. Akcja odbyła się w ramach wolontariatu pracowniczego „Czas pomagania”.

Osoby zatrudnione w Oddziale Olsztyn DB Schenker w Stawigudzie zorganizowały akcję na rzecz Domu Dla Dzieci im. Michała Lengowskiego w Gryźlinach.

– Dom dziecka to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, mające duże potrzeby. Chcieliśmy choć trochę umilić dzieciom czas spędzany w placówce – wyjaśnia Sylwia Milewicz, liderka projektu.

Wolontariusze wyremontowali salę zabaw placówki, a dzięki wsparciu klientów DB Schenker, mogli ją również wyposażyć.

Pomalowaliśmy ściany, wymieniliśmy meble, wręczyliśmy prezenty podopiecznym. Każdy z wolontariuszy był w pełni zaangażowany w konkretne zajęcia. Choć pracy było dużo, mimo zmęczenia, uśmiechy oraz zapał towarzyszyły nam przez cały czas. Napędzał nas cel akcji. Chcielibyśmy też podziękować wszystkim naszym partnerom w biznesie, którzy zdecydowali się przyłączyć do Czasu Pomagania i dzięki którym pomoc mogła mieć większy wymiar. – dodaje Sylwia Milewicz.

W projekt włączyły się firmy: Bastek, FlexFloor, FM Bravo, Jasam, KARWEL, MIL-System, Szynaka Meble. Klienci firmy DB Schenker podkreślają, że podejmowanie działań na rzecz lokalnego środowiska jest niezwykle istotne.

– Staramy się budować nasz wizerunek w oparciu o społeczną odpowiedzialność biznesu, wspierając wartościowe idee, szczególnie te skierowane do osób potrzebujących. Postanowiliśmy włączyć się w akcję odświeżenia świetlicy dla wychowanków Domu dla Dzieci w Gryźlinach, przekazując niezbędne materiały wykończeniowe jak farby, środki gruntujące, pędzle i inne akcesoria malarskie – mówi Marek Ciesielski, Dyrektor ds. marketingu w Jasam.

– Zdecydowaliśmy bez wahania, że włączymy się do tej akcji. Jako producent mebli, po zapoznaniu się z bieżącymi potrzebami Domu dla Dzieci, przekazaliśmy wybrane meble na wyposażenie tej placówki Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i zachęcamy innych do udziału w tego typu przedsięwzięciach. Mamy nadzieję, że nasz skromny wkład poprawi warunki bytowe dzieci i młodzieży, będących wychowankami tej placówki – mówi Andrzej Willmann, Dyrektor Handlowy w FM BRAVO.

O pomocy udzielonej przez oddział firmy Szynaka Meble Sp. z o.o. – Logistic Szynaka – opowiedział też Michał Górski, Kierownik ds. transportu – Bierzemy udział w różnych charytatywnych akcjach. Zdecydowaliśmy się wesprzeć działania wolontariuszy DB Schenker, by pomóc potrzebującym. Jeśli tylko ktoś poprosi nas o wsparcie i mamy takie możliwości, chętnie staramy się brać udział w tego typu inicjatywach. Warto pomagać potrzebującym, zarówno w sferze prywatnej, jak i służbowej.

Pracownicy DB Schenker od 2008 roku angażują się w akcje wolontariatu pracowniczego pod hasłem „Czas pomagania”. Każdego roku realizowane są dwie edycje programu – Świąteczny Czas Pomagania oraz Zielony Czas Pomagania. Pierwsza z nich odbywa się w przed Świętami Bożego Narodzenia i wiąże się z organizacją świątecznych spotkań w domach dziecka, szpitalach, szkołach, świetlicach środowiskowych. W okresie wiosenno-letnim realizowany jest Zielony Czas Pomagania, w ramach którego pracownicy zgłaszają projekty ekologiczne, w których zagospodarowują tereny zielone, odnawiają boiska, organizują dla dzieci warsztaty dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kategorie: Transport
Dodał: OneMulti