Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Rodzaje kartonów i ich zastosowanie

2018-07-23 08:48:18
Kartonowe pudełka to obecnie najpopularniejszy sposób pakowania różnego rodzaju produktów. W tym artykule zastanowimy się jakie rodzaje kartonów można obecnie wyróżnić na rynku oraz jak wygląda ich zastosowanie.

W obecnych czasach opakowania – a w szczególności te kartonowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Pozwalają znacząco ułatwić przechowywanie jak i transport różnego rodzaju towarów. W tym artykule postaramy się zatem bliżej przyjrzeć rodzajom kartonów oraz jakie są ich specyficzne zastosowania.

Pierwszym podstawowym podziałem jaki dotyczy kartonów to ich kolor. Zasadniczo wyróżniamy kartony w dwóch kolorach – białym jak i brązowym. Kolejny podział o którym należy wspomnić to ten na grubość tektury z której dane opakowanie zostało wykonane. Możemy zatem spotkać się  kartonami wykonanymi z tektury trzy, pięcio jak i siedmiowarstwowej. Oczywiście im grubsza tektura tym trudniej będzie ją zniszczyć i zapewni tym samym lepsze warunki ochronne dla produktu.

Inny istotny podział dotyczy przeznaczenia danego kartonu. Często opakowania konstruowane są w ten sposób aby po wyciągnieciu z nich zawartości nadawały się już do wyrzucenia. Inne natomiast posiadają konstrukcję która umożliwia wielokrotne ich użytkowanie.

Z tego też względu wyróżnić możemy takie rodzaje kartonów jak te przeprowadzkowe, na dokumenty, na ubrania, na butelki czy też kartony pocztowe.

Dobór opakowania w dużej mierze zależy również od tego czy zamierzamy  wykorzystać dane pudełko jako opakowanie indywidualne lub też zbiorcze. Indywidualne opakownia najczęściej projektowane są z większą dbałością o estetykę tak aby przyciągnąć do siebie wzrok klienta. Opakowania zbiorcze natomiast odznaczają się przeważnie większą wytrzymałością.

Na szczególne omówienie zasługują tutaj kartony przeprowadzkowe. Idealnie nadają się one bowiem do przechowywania jak i uporządkowania wszelkiego rodzaju dokumentów czy też innych przedmiotów w taki sposób aby przetrwały one trudy podróży i dotarły w nienaruszonym stanie do miejsca docelowego. Dodatkowo kartony tego rodzaju najczęściej wyposażone są w wygodne uchwyty które znacząco ułatwiają przenoszenie rzeczy z miejsca na miejsce.

Jak zatem widać opakowania tekturowe mają bardzo szerokie zastosowanie i obecnie są wręcz nieodzownym elementem w przypadku prawie każdej branży zajmującej się handlem czy też transportem. Dobór odpowiednioego opakowania zależy tylko od potrzeb i wymagań danego klienta.

Kategorie: Usługi
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski