Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Rodzinny urlop: 71% Polaków planuje wspólne wakacje w kraju

2019-06-24 15:30:47
Wyszukiwarka KAYAK.pl sprawdziła, jakie są najczęstsze plany urlopowe Polaków z dziećmi.

●        Większość respondentów zamierza spędzić rodzinne wakacje w Polsce, a prawie 12% - w kraju i zagranicą.

●        Prawie 50% badanych na wakacje w Polsce wybiera się nad morze, jedynie co piąty jedzie w góry.

●        Ponad połowa ankietowanych zamierza w tym roku pojechać całą rodzina na wspólne wakacje, a 15% wysyła dzieci do dziadków lub krewnych. 

W zeszłym tygodniu uczniowie pożegnali szkolne mury i rozpoczęli swoje letnie wakacje. Radość najmłodszych z nadchodzącego lata to jednocześnie zagwozdka dla rodziców jak zorganizować wolny czas swoim pociechom? KAYAK.pl zapytał Polaków, co zaplanowali dla swoich dzieci na letnie wakacje.

Lato? W Polsce najlepiej!

Wyniki ankiety KAYAK.pl pokazują, że polskie rodziny kochają wypoczywać w kraju. Zdecydowana większość ankietowanych (71%) spędzi lato w Polsce, a mniej niż co piąty (17%) – zagranicą. Pozostała grupa to osoby, które postanowiły nie iść na żadne kompromisy i zamierzają podróżować zarówno lokalnie jak i poza granice Polski.

Czy zamierzasz spędzić rodzinne wakacje w Polsce czy zagranicą?

W Polsce

71%

Zagranicą

17%

W Polsce i zagranicą

12%

 

A jakie miejsca rodzice wybierają najchętniej na urlop w kraju? Morze to ulubione miejsce Polaków na wyjazd z dziećmi – niemal połowa respondentów (47%) wytypowała Bałtyk jako najlepszy wakacyjny kierunek. Prawie co piąta rodzina zostająca w Polsce na lato, wyjedzie w góry (19%). Trzecim najpopularniejszym kierunkiem (16%) są polskie jeziora, a dopiero za nimi znalazły się polskie miasta oraz wsie.

Gdzie w Polsce planujesz spędzić wakacje z rodziną?

Wybieramy się nad morze

47%

Jedziemy w góry

19%

Wybieramy się nad jezioro

16%

Zostajemy w domu. Nie wyjeżdżamy nigdzie w tym roku

13%

Będziemy zwiedzać duże miasto

12%

Jedziemy na wieś

11%

 

Wakacje u dziadków czy na kolonii?

Nie ma nic lepszego niż wspólne wakacje. Ponad połowa rodziców (54%) planuje latem wyjechać na urlop razem ze swoimi dziećmi. Jest to szczególnie często wybierana odpowiedź wśród rodziców w wieku od 25 do 49 lat. Zdecydowanie mniej popularne są zorganizowane formy wakacji – kolonie czy szkoły letnie. Zaledwie 5% ankietowanych wysyła swoje pociechy na zajęcia w mieście, a 13% – na obozy czy wyjazdy kolonijne. Jednak także tutaj wiele zależy od wieku rodziców – ci do 24 lat trochę częściej decydują się na zorganizowane formuły: 18% na obozy i 12% na szkoły letnie. Chętniej dzieci wysyłane są na lato do dziadków lub krewnych – 15% wszystkich badanych rodziców wskazało to, jako ich sposób na zorganizowanie pociechom tegorocznych wakacji. A niemal jedna trzecia (27%) nie planuje niczego specjalnego. Jednak to głównie (58%) rodzice w wieku ponad 50 lat, których dzieci są zapewne starsze i mogą już same decydować o planach na lato.

Co planujesz na tegoroczne wakacje dla swoich dzieci?*

Jedziemy całą rodziną na wspólne wakacje

54%

Nie planujemy niczego specjalnego

27%

Wysyłam dzieci do dziadków / krewnych

15%

Wysyłam dzieci na kolonię / obóz

13%

Chodzą do szkoły letniej

5%

*pytanie wielokrotnego wyboru

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl, komentuje: „Bardzo cieszy nas odkrywanie, jak bardzo Polacy uwielbiają podróżować – także całymi rodzinami – i jak chętnie wybierają na wakacje Polskę. Coraz cieplejsze lata i dynamicznie rozwijająca się infrastruktura turystyczna to z pewnością niektóre z powodów, dla których tak wiele rodzin decyduje się na wakacje w kraju, szczególnie nad Bałtykiem, w górach czy nad polskimi jeziorami”.

Lista hoteli, które zapewnią zarówno dzieciom i dorosłym atrakcyjny wypoczynek nad Polskim morzem dostępna jest pod linkiem.

UWAGI:

Badanie zostało zrealizowane w dniach 14.05-17.05.2019 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 1098 ankiet z osobami w wieku 18+, które mają dzieci. Kwestionariusz badawczy został przygotowany przez agencję SW RESEARCH na podstawie zagadnień dostarczonych przez KAYAK.pl.

O KAYAK

KAYAK pomaga milionom podróżników na całym świecie pewnie podejmować decyzje dotyczące podróży. Jako światowy lider wśród wyszukiwarek turystycznych KAYAK przeszukuje inne strony i pokazuje informacje potrzebne do znalezienia odpowiednich lotów, hoteli, samochodów na wynajem oraz wczasów. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką należącą do Booking Holdings Inc. (NASDAQ: BKNG). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.KAYAK.pl.

Kategorie: Turystyka
Dodał: MSLGROUP