Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Rozpoczęcie budowy budynku H w kompleksie. B4B TriGranit obchodzi 20-lecie działalności

2017-06-30 15:35:45
Innowacyjne podejście, ponad 50 projektów o powierzchni 2 mln m2 w 7 krajach i ponad 50 prestiżowych nagród – TriGranit obchodzi 20-lecie swojej działalności. Firma nie zwalnia tempa i jeszcze w tym roku rozpocznie realizację budynku H o powierzchni 10 000 m2. Będzie to ósmy biurowiec w kompleksie biurowym w Krakowie Bonarka for Business (B4B).

Zbiega się to również ze startem Programu Społecznościowego dla Najemców, który pozwoli jeszcze lepiej zidentyfikować i odpowiedzieć na potrzeby najemców.

 

Budynek H

Budowa budynku H o łącznej powierzchni najmu ok. 10 000 m2 rozpocznie się już latem 2017 r. Będzie to ósmy budynek jednego z najbardziej rozpoznawalnych kompleksów biurowych w Krakowie – Bonarka for Business B4B, usytuowanego w dzielnicy Podgórze. 8-kondygnacyjny biurowiec będzie mieć elewację wykonaną w połowie ze szkła i będzie oferował najemcom 221 miejsc parkingowych. Budynek H w późniejszej fazie może być połączony bezpośrednio z budynkiem I, a ten następnie z J przez specjalne kładki. Biurowiec uzyskał dla obecnej fazy projektu certyfikat BREEAM® na poziomie „bardzo dobry”. Finalną certyfikację budynek otrzyma po wybudowaniu i aranżacji pod konkretnych najemców.

Obiekt będzie wyposażony w podwójne zasilanie, generator, system zarządzania budynkiem (BMS), system kontroli dostępu, 24-godzinną ochronę, telewizję przemysłową, recepcję, dwie klatki schodowe oraz cztery szybkobieżne windy. W budynku zostanie zainstalowany system VRF III generacji, chłodzenia i grzania z nawiewnikami szczelinowymi wzdłuż okien. Tak jak w innych obiektach pojawią się podwieszane sufity, podniesione podłogi i kasety podłogowe.

Polska od zawsze była jednym z najważniejszych rynków, na  których inwestował TriGranit. Budowa budynku H oraz zamiary dalszego rozwoju kompleksu Bonarka for Business dobrze odzwierciedlają zaangażowanie jakie deklarujemy wobec tego miasta i kraju. A to nie wszystko. W planach mamy również projekty budowy kolejnych oraz nabycia  istniejących projektów w innych polskich miastach – mówi Beata Kokeli, dyrektor działu zarządzania aktywami firmy TriGranit w Polsce.

Zbiornik retencyjny wody deszczowej

Kolejnym przedsięwzięciem firmy TriGranit w 2017 r. będzie zagospodarowanie terenu wokół istniejącego zbiornika retencyjnego na terenie kompleksu Bonarka for Business, którego realizacja  rozpocznie się w lipcu bieżącego roku, a zakończy w październiku. Zbiornik i teren wokół niego będą pełnić funkcję miejsca integracji pracowników zatrudnionych w B4B, miejsca odpoczynku dla klientów sąsiedniej Bonarka City Center  a także sceny dla różnego rodzaju eventów. Schody z betonowych bloków, tarasy kompozytowe oraz duża ilość zieleni będą współgrać z sąsiednimi budynkami wchodzącymi w skład kompleksu B4B. Dzięki ławkom i lampom miejsce to będzie idealne na odpoczynek w przerwie od pracy czy na organizację ciekawych wydarzeń i koncertów. Koszt tej inwestycji wyniesie ok. 300 000 euro.

Social Media

20-lecie firmy TriGranit stało się idealną okazją do wystartowania z Programem Społecznościowym dla Najemców opartym na kanałach social media: Facebook, Instagram, Twitter oraz Linkedin. Celem  jest stworzenie społeczności wokół kompleksu biurowców B4B oraz zaangażowanie jej we wspólne działania. Media społecznościowe będą miejscem, w którym pracownicy będą mogli się poznać, dzielić zdjęciami czy komentować wydarzenia. Użytkownicy będą mogli głosować na dane inicjatywy, a także znaleźć informacje o kolejnych działaniach w kompleksie.

Pierwsze 20 lat działalności TriGranit

Firma TriGranit od początku w pionierski sposób podchodzi do inwestycji deweloperskich. W pierwszym dziesięcioleciu działalności koncentrowała się głównie na terenach poprzemysłowych i dzielnicach wymagających rewitalizacji, tworząc nowe centra miast. Pierwszą tego rodzaju inwestycją na terenach poprzemysłowych był WestEnd City Center w Budapeszcie, wielofunkcyjny kompleks o powierzchni 194 000 m2, w skład którego weszły centrum handlowe, hotel i budynki biurowe. Trzeba podkreślić, że obiekt ten pod koniec lat 90. spełniał wymagania na miarę XXI wieku. Firma wykorzystała swoje doświadczenie w innych krajach, między innymi w Słowacji (Polus City Center z 2000 r.), Polsce (Silesia City Center w Katowicach z 2005 r. i Bonarka City Center w Krakowie z 2009 r.) czy Chorwacji. Wielofunkcyjne obiekty stały się od tamtej pory główną gałęzią działalności inwestycyjnej TriGranit. Przez lata firma wypracowała bardzo mocny i wyjątkowy profil działalności, zapewniając pełen zakres usług z dziedziny realizacji inwestycji i zarządzania nieruchomościami, obejmujący zarówno obiekty handlowe oraz biurowe, jak i mieszkaniowe, hotelowe czy rozrywkowe. Podczas globalnego kryzysu finansowego w latach 2008-2009 firma TriGranit zmieniła strategię i zaczęła koncentrować się w większym stopniu na budowie centrów handlowych i kompleksów biurowych klasy A. Celem było zmniejszenie dywersyfikacji. Wyniki potwierdziły, że decyzja o wyborze takiego kierunku działalności była słuszna. Nawet w tym trudnym czasie firma realizowała aż jedną inwestycję rocznie. Poprzez transakcję z amerykańskim funduszem TPG w 2015 r. firma stała się silnym europejskim graczem na rynku nieruchomości, koncentrując się na takich państwach, jak Węgry, Polska i Słowacja. Dzięki TPG firma TriGranit skupia się obecnie nie tylko na inwestycjach budowlanych, lecz również na zakupie aktywów operacyjnych oraz sprzedaży obiektów. W ciągu 20 lat działalności zrealizowała w 7 krajach ponad 50 projektów o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 2 mln m2. Firma otrzymała ponad 50 prestiżowych nagród, takich jak tytuł Dewelopera Roku 2012 przyznany przez CEEQA, nagroda dla Transakcji Inwestycyjnej Roku przyznana przez CIJ w 2016 r., a w 2015 r. portal Iroda.hu uznał Árpáda Töröka, prezesa TriGranit, za Osobowość Roku na Rynku Nieruchomości.

Plany na 2017

Kolejne plany inwestycji biurowych TriGranit na 2017 r. obejmują dwa projekty deweloperskie. Pierwszy to węgierski Millennium Gardens z powierzchnią równą 37 000 m2. Będzie to największe rozbudowywane centrum biurowe w Budapeszcie, którego budowa rozpocznie się w 2017 r. Drugi projekt to Lakeside Park II w Bratysławie. Ten 11-piętrowy budynek o powierzchni 13 000 m2 położony jest w renomowanej dzielnicy biznesowej Nove Mesto w okręgu Bratislava III, w odległości zaledwie 4 km od bratysławskiej starówki. Kompleks mieści się w zielonym otoczeniu z parkiem w pobliżu malowniczego jeziora Kuchajda. TriGranit rozważa również rozpoczęcie w tym roku jeszcze jednej inwestycji w Polsce, o powierzchni ok. 20 000 m2.

 

***

O Bonarka for Business

Park biznesowy B4B to inwestycja składająca się z nowoczesnych biurowców klasy
A zgodnych z najwyższymi aktualnymi standardami. Znajduje się on w samym sercu Bonarka City Center – wielofunkcyjnego centrum miejskiego położonego w dzielnicy Kraków Podgórze, w pobliżu historycznego centrum Krakowa i najważniejszych arterii miasta oraz obwodnicy Krakowa i autostrady A4. To centrum miejskie jest wyjątkową inwestycją na krakowskim rynku powierzchni detalicznych i biurowych, ponieważ stanowi klasyczny projekt realizowany na terenach poprzemysłowych, w ramach którego przekształcono 19 ha obszaru przemysłowego w nowoczesną przestrzeń biznesową. Ukończono już budynki A, B, C, D, E, F i G o łącznej powierzchni najmu 65 000 m2.
W związku z popytem na krakowskim rynku powierzchni biurowych w planach jest wybudowanie trzech kolejnych budynków (H, I, J) w najbliższych latach. Sześć z budynków B4B (A, B, C, D, E, G) od otwarcia ma blisko stuprocentowy wskaźnik wynajmowanej powierzchni. Kompleks nowoczesnych biurowców tworzy zwarty układ z centralną ulicą i placem, co nawiązuje do funkcji i charakteru tradycyjnego rynku miejskiego. Dobrze zaprojektowana przestrzeń publiczna została wyróżniona licznymi nagrodami, m.in. "Kraków - mój dom 2014", „Godło Jakości artURBANICA 2012” w kategorii architektura przestrzeni publicznej, a także „Prime Property Prize Małopolska 2013" w kategorii biurowiec jako przykład nowoczesnego obiektu w pełni zaspokajającego potrzeby najbardziej wymagających najemców. Głównymi najemcami w kompleksie są Alexander Mann Solutions, State Street, Euroclear, Herbalife, Lufthansa Global Business Services, Innogy, SolarWinds, PegaSystems, Global Logic oraz Luxoft. Ostatecznie Bonarka for Business będzie oferować 10 biurowców o łącznej powierzchni najmu 95 000 m2 i wartości ok. 200 milionów euro.

 

O TriGranit

Firma TriGranit, należąca do TPG Real Estate, jest jedną z największych w pełni zintegrowanych platform nieruchomościowych w Europie Środkowej. Oferuje głównie wysokiej jakości obiekty handlowe i budynki biurowe klasy A w strategicznych punktach miast. Obsługuje pełen zakres działań na rynku nieruchomości, między innymi wykup, projektowanie i budowę obiektów, a także zarządzanie nieruchomościami i aktywami. W swojej dwudziestoletniej historii firma TriGranit zrealizowała blisko 50 znaczących inwestycji, dostarczając milion metrów kwadratowych łącznej powierzchni najmu
w siedmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma jest laureatem ponad 50 prestiżowych międzynarodowych nagród.

www.trigranit.com

Kategorie: Budownictwo
Regiony: małopolskie
Dodał: PR Inspiration