Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Salon hygge – poznaj najważniejsze zasady

2019-04-24 14:04:48
Zobaczcie jak zaaranżować salon w stylu hygge. Choć wielu kojarzy się jedynie z klimatycznymi świecami i miękkimi kocami, czy naturalnymi tkaninami, to styl ten ma o wiele więcej do zaoferowania.

Nie musi być nudno!

Choć ze style hygge i skandynawskim kojarzą się nam głównie neutralne barwy, to z powodzeniem możemy uzyskać przytulny salon, z pomocą intensywniejszych barw. Nawet gdy zdecydujemy się na neutralne barwy, powinniśmy zastosować mocniejszy akcent.

Ciekawe geometryczne wzory, czy motyw fauny i flory są bardzo mile widziane w stylu hygge. Gdy do prostych w aranżacji wnętrzach zastosujemy wzorzyste dodatki i tkaniny, to nadamy mu spersonalizowany charakter.

Najważniejszy mebel to sofa

Sofa jest centralnym punktem w pomieszczeniu. Główną funkcją tego mebla jest zapewnienie nieskrępowanego relaksu. Prosta sofa skandynawska, powinna być udekorowana miłymi w dotyku kocami i miękkimi poduszkami, tak by odpoczynek był najprzyjemniejszym momentem dnia. Poduszki są jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych, możemy wybrać wzorzyste modele, czy postawić na ich wielobarwność.

Wygodne fotele

Wygoda i przytulność są najważniejszą rzeczą w salonie hygge. Wybierając fotele, powinniśmy zwrócić uwagę, czy wygodnie się w nim siedzi oraz, czy jest wystarczająco dekoracyjny. Fotele skandynawskie charakteryzują się nie tylko odpowiednim wykończeniem, ale także bardzo komfortową powierzchnią siedzenia.

Istotne detale

Dywan przez niektórych jest już dawno zapomnianym elementem, jednak warto wrócić do niego, ponieważ jest to kluczowy element, który dopełnia stylizację. We wnętrzach w stylu hygge element ten jest bardzo pożądany. Czasami ten jeden element sprawia, że pomieszczenie jest przytulniejsze i cieplejsze i nabiera domowego charakteru. Także oświetlenie jest ważnym elementem, ponieważ możemy z jego pomocą nadać wnętrzu przytulności i stworzyć niepowtarzalny nastrój. Zazwyczaj w stylu hygge zamiast żyrandolu stosuje się lampiony.

Dodał: Nawiasa