Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Skuteczne pakowanie paczki – poradnik

2018-07-30 08:38:04
Wysłanie towaru za pośrednictwem kuriera wydaje się rzeczą prostą. Jednak źle zapakowana przesyłka to duża szansa na to, że towar ulegnie uszkodzeniu podczas transportu. W tym poradniku postaramy się wam podpowiedzieć jak do tego nie dopuścić.

Żyjemy w czasach gdy ceny usług kurierskich są niezwykle atrakcyjne i wysłanie do kogoś bliskiego jakiegoś prezentu czy też zwyczajne sprzedanie niepotrzebnego już towaru i jego wysyłka nie stanowią żadnego problemu pod względem finansowym. Zupełnie inaczej ma się kwestia tego czy dany produkt wysłany za pośrednictwem kuriera na pewno dotrze do adresata bez żadnych uszkodzeń. W zależności od tego co wysyamy musimy wiedzieć jakie materiały do pakowania zastsować i jak odpowiednio całość zapakować. Jeżeli prawidłowo zabezpieczymy przesyłkę to będziemy mieli pewność, że dojdzie ona bez żadnych uszkodzeń. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak skutecznie zapakować paczkę.

Jak wspomnieliśmy wcześniej niezwykle istotne jest to co chcemy zapakować. W końcu zupełnie inaczej będziemy musieli podejść do tematu jeżeli mamy zamiar wysłać książki a zupełnie inaczej kiedy sprawa będzie dotyczyć ubrań czy też szklanych przedmiotów. Im bardziej delikatną rzecz chcemy wysłać tym bardziej musimy postarać się aby dobrze ją przygotować do transportu.

Jednym z uniwersalnych materiałów który może pomóc nam w pakowaniu jest folia stretch. Pozwala ona zapakować zarówno szklane produkty jak i inne przedmioty. Wystarczy owinąć dany produkt folią a później zakleić go taśmą. Będziemy mieli wtedy pewność, że nawet gdy paczka będzie przerzucana z miejsca na miejsce to nic złego się jej nie stanie. Gdy produkt będzie owinięty już folią stretch wtedy możemy bo bez przeszkód umieścić w odpowiednim opakowaniu.

Najlepiej aby było to opakowanie kartonowe z grubej tektury. Ta to nam pewność, że towar zyska dodatkową warstwę ochronną w trakcie transportu. Pudełka dopasowujemy oczywiście pod względem rozmiaru do wysyłanego towaru lub też jeżeli korzystamy z usług takich jak paczkomaty – wybieramy pudełko które na pewno zmieści się do paczkomatu.

Kategorie: Logistyka
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski