Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Śląsk - Wisła i Piknik Rodzinny

2019-05-09 13:05:54
Przed piłkarzami Śląska Wrocław pierwszy z trzech ostatnich meczów tego sezonu. WKS walczy o utrzymanie w lidze, więc emocji w starciu z Wisłą Płock z pewnością brakować nie będzie. Podobnie jak okołomeczowych atrakcji dla kibiców. Spotkanie w sobotę o godz. 15:30 na Stadionie Wrocław.

Zawodnicy Vitezslava Lavička w poprzedniej kolejce pewnie pokonali w Sosnowcu Zagłębie (4:2) i – jak powiedział po meczu Łukasz Broź, obrońca wrocławian – „złapali oddech przed dalszą walką”. Śląsk bowiem nadal znajduje się w strefie spadkowej, jednak co najważniejsze – jego los nie zależy od wyników innych drużyn. Dobrymi wynikami w pozostałych meczach Trójkolorowi mogą zapewnić sobie pozostanie w LOTTO Ekstraklasie, nie oglądając się na rywali. Sytuacja jest tym ciekawsza, że do końca sezonu WKS mierzyć się będzie właśnie z bezpośrednimi konkurentami o miejsce gwarantujące pozostanie w najwyższej lidze. Na początek Wisła Płock.

Spotkania z Nafciarzami w tym sezonie wyjątkowo Śląskowi „nie leżą”. Jesienne starcie na Stadionie Wrocław przegrane 0:3 oraz wiosenne w Płocku (0:2) to być może dwa najsłabsze mecze wrocławskiej drużyny w obecnych rozgrywkach. Tym razem musi być lepiej. Gracze Leszka Ojrzyńskiego mają bowiem dwa punkty przewagi i ewentualna wygrana we Wrocławiu niemal zapewniłaby im utrzymanie, znacznie utrudniając sytuacje zielono-biało-czerwonych.

Emocje na murawie wystartują o godz. 15:30, ale na stadionie warto pojawić się wcześniej. Już od 14 na esplanadzie przy trybunie D na kibiców czeka sporo atrakcji. Ulubione przez dzieci „dmuchańce” z Areny Gigantów, mini boisko z trenerem, strefa Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, strefa Roboklocków, a nawet możliwość przejazdu na kucyku dzięki współpracy z Torem Wyścigów Konnych Partynice. Nie zabraknie również cateringu. Szykuje się więc sporo zabawy dla całych rodzin. Tego dnia z pewnością warto przyjść na Stadion Wrocław, by miło spędzić czas i wspierać wrocławską drużynę.

Kategorie: Sport
Regiony: dolnośląskie
Dodał: Jacek Wolski