Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Spółka z Grupy Alibaba pierwszą spółką z Indonezji na platformie Mintos

2019-02-28 11:59:27
Mintos, globalna platforma do inwestowania w pożyczki, kontynuuje dynamiczny rozwój w Azji Południowo-Wschodniej i rozpoczyna działalność w Indonezji. Pierwszą spółką dołączoną do platformy, prowadzącą działalność w tym kraju jest Akulaku, której największym udziałowcem jest firma z Grupy Alibaba.
 

Mintos od początku swojej działalności dynamicznie rozwija się dołączając do platformy nowe firmy z sektora pozabankowego oraz systematycznie powiększając liczbę inwestorów indywidualnych. Liczba inwestorów przekroczyła na początku tego roku 100 000 i obecnie wynosi już blisko 116 000.

 

Łączna kwota zainwestowanych poprzez Mintos środków wynosi blisko 1,8 mld euro i stale dynamicznie rośnie. Od początku działalności Mintos, inwestorzy zarobili już na rynku blisko 36 milionów euro inwestując w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym z całego świata.

 

W połowie 2017 roku Mintos otworzył w Polsce swoje pierwsze zagraniczne biuro. Do końca 2018 roku zgromadził na swojej platformie blisko 6 300 polskich inwestorów indywidualnych. Polska jest jednym z najdynamiczniej rosnących krajów na platformie.

  

Akulaku została założona w 2016 r. i jest wiodącą platformą z Azji Południowo-Wschodniej, oferującą finansowanie pożyczek konsumenckich. Oprócz działalności prowadzonej w Indonezji, firma oferuje swoje usługi również w Malezji, Wietnamie i na Filipinach. Na dzień 31 grudnia 2018 roku, wartość netto portfela pożyczkowego spółki wyniosła ponad 85 mln USD. Do końca 2018 roku Spółka pozyskała ponad 15 mln zarejestrowanych użytkowników, ponad 2,4 mln pożyczkobiorców, a jej aplikację ściągnięto 23 miliony razy. Ponadto, od momentu rozpoczęcia swojej działalności, firma udzieliła 32 mln pożyczek o wartości 630 mln USD. Akulaku posiada wsparcie ze strony bardzo znanych międzynarodowych inwestorów, takich jak IDG Ventures, Sequoia Capital, a także Ant Financial (która wchodzi w skład grupy Alibaba).

  

„Azja Południowo-Wschodnia to olbrzymi i bardzo perspektywiczny rynek. Dlatego, zgodnie z naszymi deklaracjami wciąż pracujemy nad umocnieniem naszej działalności w tym regionie. Dołączamy obecnie spółkę Akulaku, wiodącą platformę pożyczkową w Indonezji oraz spółkę, której jednym z udziałowców jest firma Ant Financial, będąca częścią chińskiej Grupy Alibaba. Jestem przekonany, że będzie to ciekawa oferta inwestycyjna dla inwestorów na Mintos” – powiedział Martins Sulte współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

 

„Europejski rynek inwestycyjny jest olbrzymi i bardzo innowacyjny. Mintos, będąc największym rynkiem do inwestycji w pożyczki w Unii Europejskiej, dzięki wysokiemu profesjonalizmowi w obszarze finansów i wykorzystywaniu zaawansowanych technologii, zapewnia dobrą obsługę dla swojej bazy klientów. Dlatego też, firma Akulaku, jako internetowa platforma, oferująca finansowanie pożyczek konsumenckich, która koncentruje się na rynku Azji Południowo-Wschodniej, docenia profesjonalizm funkcjonowania rynku Mintos i możliwości jakie on nam oferuje. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu samemu innowacyjnemu DNA w obszarze FinTech, współpraca pomiędzy Mintos a Akulaku będzie przebiegać bez żadnych problemów. Firma Akulaku wierzy, że jest to znakomita okazja, aby za pośrednictwem rynku Mintos nawiązać długofalową współpracę z inwestorami z całego świata” - powiedział Li Wenbo, współzałożyciel Akulaku.

 

 

 

Więcej informacji dziennikarzom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations

tel.: +48 502 344 992

e-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

 

  

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O MINTOS

  

Mintos to fintechowy start-up, który działa jako globalna platforma do inwestowania w pożyczki. Spółka oferuje inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału. Na rynku Mintos inwestorzy mogą bez opłat inwestować w różne pożyczki udzielone przez pozabankowe instytucje pożyczkowe. Użytkownicy rynku Mintos mogą inwestować w różnych walutach, zaczynając od małych kwot. Natomiast firmy pożyczkowe, dzięki dołączeniu do rynku Mintos, mogą skorzystać z tego modelu rynkowego w celu finansowania swoich pożyczek.

 

Mintos został założony w 2014 r. na Łotwie i od początku swojej działalności, czyli od początku 2015 r., dynamicznie rozwija się. Obecnie Spółka posiada blisko 116 000 zarejestrowanych inwestorów z ponad 70 krajów z całego świata. Łączna kwota zainwestowanych poprzez Mintos środków w pożyczki wynosi blisko 1,8 mld euro. Średnia roczna stopa zwrotu netto z zainwestowanych środków to 11,7%.

 

Mintos jest laureatem wielu międzynarodowych nagród w tym: „Most Influencial Startup” w 2018 roku przyznany podczas Spanish FinTech Awards, „People’s Choice Award” AltFi (nagroda przyznana spółce już trzykrotnie), drugie miejsce w kategorii „Alternative Finance Platform of the Year (Europe)” AltFi (2016 r.).

 

Mintos posiada trzy biura na świecie: w Rydze (Łotwa), w Warszawie (Polska) oraz w Mexico City (Meksyk). Zatrudnia obecnie 60 osób. 

 

 

Więcej informacji o Mintos: www.mintos.com/pl/

Kategorie: Finanse, Gospodarka, StartUp
Dodał: 8Sense Public Relations