Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Sposób na dobrą domenę

2017-05-16 14:07:36
Wybór nazwy domeny jest podobny do wyboru nazwy firmy - wymaga wielu przemyśleń i rozważań. Twoja nazwa domeny to Twoja tożsamość w internecie – dlatego chcesz upewnić się, że wybierzesz nazwę domeny, która nie tylko pasuje do Twojej firmy, ale również jest łatwa do znalezienia i promowania.

Specjaliści z domeny.pl podpowiadają jak wybrać idealną nazwę domeny.Znalezienie nazwy domeny, która jest łatwa do wpisania, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w sieci. Jeśli używa się slangu lub słów z wieloma rodzajami pisowni - odnalezienie witryny może okazać się trudniejsze dla klientów.

Postaw na zwięzłość

 

Jeśli nazwa domeny jest długa i złożona, to ryzyko, że klienci błędnie ją zapamiętają. Krótka i prosta nazwa to najlepsza opcja. Warto też korzystać z słów kluczowych, które opisują Twoją firmę i oferowane usługi. Najlepiej dołączyć słowa kluczowe, które ludzie wpisują podczas wyszukiwania tych szczególnych produktów lub usług. To pomaga poprawić pozycję w wyszukiwarkach (co zwiększa ruch) i ma sens dla klientów.

 

Kwestia lokalizacji

 

Jeśli firma znajduje się na terenie lokalnym, rejestracja domen powinna też brać pod uwagę miasto lub państwo w nazwie - aby ułatwić lokalnym klientom:

 

  • znajdowanie
  • zapamiętywanie.

 

Nie dla znaków interpunkcyjnych i cyfr

 

Znaki te i cyfry są często niezrozumiane - osoby, które słyszą adres witryny, nie wiedzą, czy używa się cyfry (5), czy jest to napisane słownie. Mogą też pominąć myślnik. Jeśli mimo wszystko potrzebujesz tych znaków w swojej domenie, zarejestruj różne warianty, aby były bezpieczne.

 

Unikatowość

 

Istnieją miliony zarejestrowanych domen, więc posiadanie nazwy domen, które są chwytliwe i niezapomniane, jest niezbędne. Gdy wymyślisz tą nazwę, podziel się nią z bliskimi przyjaciółmi, aby upewnić się, że to brzmi atrakcyjnie i jest zrozumiałe dla innych.

 

Research

 

Upewnij się, że wybrana nazwa nie jest chroniona prawem autorskim, ani używana przez inną firmę. Mogłoby to spowodować ogromny bałagan prawny, który mógłby kosztować fortunę, a także domenę! Specjaliści z domeny.pl przypominają także o tym, że konieczne jest używanie odpowiedniego rozszerzenia nazwy domeny Rozszerzenie domeny .com jest zdecydowanie popularne, ale dzisiaj trudno jest już uzyskać krótką i niezapomnianą domenę z tym rozszerzeniem.

Więcej na: https://domeny.pl/domeny-com-i-net.html

Kategorie: Usługi
Dodał: Marcin