Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Srebrny medal Pucharu Polski Seniorów w judo dla rzeszowskiego studenta

2018-06-12 14:52:36
Judoka i student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie, Kyrylo Veselovskyi zdobył srebrny medal podczas zawodów Pucharu Polski Seniorów w judo, które odbyły się końcem maja br. w Oleśnicy k. Wrocławia.

Kyrylo Veselovskyi jest członkiem Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i równocześnie klubu Millenium Rzeszów. Podczas zawodów Pucharu Polski seniorów w judo, startował w kategorii do 90 kg.

- Kyrylo ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym roku zdobył złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski odbywających się w Białymstoku – podkreśla trener srebrnego medalisty, Piotr Majcher i dodaje - W latach poprzednich m.in. zajął drugie miejsce na zawodach Pucharu Polski Seniorów w Wesołej w kategorii do 81 kg, a także zdobył złoty medal na Warsaw Open, turnieju w którym uczestniczyli zawodnicy z całego świata.

Puchar Polski Seniorów w judo, odbywający się w podwrocławskiej Oleśnicy to prestiżowe wydarzenie, w którym w tym roku wzięło udział kilkudziesięciu zawodników reprezentujących kluby sportowe z całej Polski m.in. Warszawy, Gdańska, Katowic, Wrocławia i Poznania.

- Akademicki Związek Sportowy przy WSIiZ w Rzeszowie, którego członkiem jest srebrny medalista, działa od 20 lat. W jego kilku sekcjach, trenuje wielu uzdolnionych sportowo studentów WSIiZ, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Członkowie AZS zdobywają medale i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych turniejach – podkreśla Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ w Rzeszowie.

Kategorie: Sport, Edukacja
Regiony: podkarpackie
Dodał: Dominik Łazarz