Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Starbucks - Aroma Lab, Coffee Pairing i Latte Art w szczytnym celu

2018-06-04 15:47:16
Pogłębili swoją wiedzę na temat kawy jednocześnie wspierając młodzież z domów dziecka. W piątek 25 maja odbyły się po raz pierwszy specjalne charytatywne warsztaty kawowe zorganizowane przez Starbucks.

W ostatni piątek odbyły się zorganizowane przez Starbucks warsztaty kawowe, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Fundacji Robinson Crusoe. Uczestnicy warsztatów na trzy godziny przenieśli się do świata kawowych ekspertów. Największym zainteresowaniem cieszyło się Latte Art, czyli pokaz metod tworzenia wzorów na kawie. Duże zaskoczenie wzbudził Coffee Pairing - zaprezentowane sposoby łączenia kawy z jedzeniem były naprawdę niestandardowe. Spotkanie dopełnił profesjonalny Aroma Lab, w trakcie którego uczestnicy odkryli czym charakteryzują się poszczególne rodzaje kawy oraz w jaki sposób kraj pochodzenia ziaren wpływa na ich smak.

 – To co w pracy daje mi największą satysfakcję to możliwość rozwoju, stawanie się ekspertem w swojej dziedzinie i szansa by zrobić coś dobrego dla innych. Współpraca Starbucks z Fundacją Robinson Crusoe to wspaniała przygoda, która pokazuje prawdziwe wartości marki. Dzięki niej możemy dzielić się naszą wiedzą z uczestnikami warsztatów, mając świadomość, że równocześnie robimy coś dobrego dla podopiecznych Fundacji. – powiedział Marcin Skiba, Store Manager Starbucks odpowiedzialny za organizację warsztatów.

Fundacja Robinson Crusoe zajmuje się usamodzielnianiem oraz wszechstronnym wsparciem młodzieży z instytucji opieki zastępczej, która jest zagrożona wykluczeniem społecznym. Współpraca pomiędzy Fundacją oraz Starbucks została nawiązana w 2017 roku i będzie kontynuowana w 2018 m.in. poprzez innowacyjną formułę charytatywnych warsztatów kawowych.

Dodał: Garden of Words