Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Studentki WSIiZ ruszyły z Akademią Mini Projektów

2017-12-21 11:31:30
„Akademia Mini Projektów” to społeczna inicjatywa, która nauczy młodych ludzi m.in. przedsiębiorczości. Projekt realizują Agnieszka Brągiel, Wiktoria Doroba i Izabella Dłużeń - trzy studentki Aviation Management WSIiZ.
- Akademia Mini Projektów to akcja, mająca na celu nauczyć dzieci w wieku wczesnoszkolnym zarządzać prostymi, mini projektami. Uczymy dzieci nowych nawyków takich jak: planowanie, tworzenie harmonogramów, praca w grupie, realizacja swoich pomysłów i ostateczne ich wdrażanie – wyjaśnia Agnieszka Brągiel studentka Aviation Management Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

- Naszym projektem obejmujemy jedną z najmłodszych grup społecznych, czyli dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pragniemy wykorzystać wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie, które zdobyliśmy podczas realizowania własnych projektów społecznych – dodaje Izabella Dłużeń. 

Zajęcia mają charakter warsztatowo-zabawowy, na których dzieci uczą się, jak planować, tworzyć harmonogramy oraz zarządzać czasem tak, aby być bardziej zorganizowanym. Nabycie takich umiejętności jest szczególnie ważne w dzisiejszym świecie, gdzie dzieci odkładają wszystko na ostatnią chwilę, a zaplanowanie najprostszych czynności stanowi dla nich wielki problem. 

- Tak naprawdę wystarczy tylko odpowiednie zaplanowanie swoich działań i wszystko staje się znacznie prostsze – wyjaśnia Wiktoria Doroba. - Poprzez naukę budowania i tworzenia mini projektów przygotowujemy dzieci do samodzielnej ich realizacji w przyszłości. Stopień trudności jest adekwatny do wieku dzieci. Im wcześniej nauczymy dzieci takich umiejętności, tym łatwiej im będzie później funkcjonować w środowisku szkolnym. Jesteśmy przekonani, że wszystkie wypracowane umiejętności znajdą swoje zastosowanie w przyszłym rozwoju każdego dziecka – dodaje Wiktoria.

Za nami już warsztaty w Szkole Podstawowej w Mrowli oraz w Szkole Podstawowej w Sędziszowie Małopolskim. Na zorganizowanych przez nas zajęciach uczniowie nauczyli się jak tworzyć plany i harmonogramy do mini projektów, zarządzać czasem oraz jak pracować w grupie. 

Zdjęcia z przeprowadzonych warsztatów można oglądnąć na: https://www.facebook.com/akademiaminiprojektow 

Projekt realizowany jest w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Wszystko odbywa się pod nadzorem mentorów z organizacji „Social Wolves” i firm takich jak: PZU, T-Mobile i Bank Zachodni WBK. 
 
Kategorie: Edukacja
Regiony: podkarpackie
Dodał: EasyMatura.pl