Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Sufity kasetonowe a nowoczesne oświetlenie

2019-08-30 09:53:13
Sufity kasetonowe i nowoczesne oświetlenie mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Obecnie możemy spotkać się z przeróżnymi konstrukcjami, które zostały wyposażone w nowoczesne, a przede wszystkim energooszczędne lampy LED.
Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie oświetlenie biura może pozytywnie wpłynąć zarówno na odbiór tego rodzaju wnętrza przez klientów, ale także na wydajność naszych pracowników. Jeszcze dosyć niedawno najczęściej w biurach występowały lampy rastrowe z tradycyjnymi świetlówkami. Bo dłuższym okresie eksploatacji nie dość, że ich światło bardzo męczyło nasze oczy to jeszcze bardzo często mogliśmy spotkać się z ich „rzężeniem". Obecnie tego typu oświetlenie staje się powoli rzadkością, a projektując nowe biuro, w sufity kasetonowe, w których montujemy panel LED 60x60
Panele ledowe stanowią nie tylko energooszczędny zamiennik tradycyjnego oświetlenia, ale także znacznie ładniejszy, jeżeli chodzi o samą stylistykę. Tego rodzaju lampa świeci jednolicie na całej swojej powierzchni. Taki efekt uzyskujemy dzięki równomiernie rozmieszczonym diodom LED po całej jego obudowie, ale także przy użyciu mlecznobiałego dyfuzora. To właśnie on pełni główną funkcję „rozpraszacza” światła, dzięki czemu tylko jeden panel LED może równomiernie rozświetlić całe nasze wnętrze.
Panel LED to lampa przystosowana głównie do montażu w sufitach typu Armstrong. Jego optymalne wymiary sprawiają, że zamontujemy go bez potrzeby żadnych dodatkowych akcesoriów w systemach sufitów kasetonowych. To jednak nie jedynie możliwości montażowe paneli LED. Szereg dostępnych akcesoriów takich jak: linki do zwieszana, klipsy montażowe, czy ramki natynkowe sprawiły, że są one coraz częściej wykorzystywane w sufitach podwieszanych, jako lampy natynkowe, czy zawieszane na stalowych linkach.
Panele LED ze względu na technologię, w której zostały wykonane, pobierają nawet 50% mniej energii od tradycyjnych lamp świetlówkowych. Przy tym są niezwykle wydajne, ale także w pełni bezpieczne dla środowiska. W trakcie ich produkcji nie zostały wykorzystane żadne szkodliwe substancje. Pamiętajmy również o tym, że światło LED stoi na zdecydowanie wyższym poziomie od tradycyjnego, nie męczy naszego wzroku, a także nie przyciąga owadów.
Oprawy LED w postaci paneli to bardzo uniwersalne lampy oświetleniowe, które mogą być stosowane nie tylko do oświetlenia biur, czy sklepów wielobranżowych, ale także naszych domów. Szereg możliwości montażowych, a także różne barwy światła do wyboru sprawiły, że są one coraz częściej montowane w nowoczesnych wnętrzach mieszkaniowych.
 
Kategorie: Budownictwo, Dom
Dodał: Viva