Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Szczecin w obliczu Wartości niematerialnych w rozwoju firmy

2018-05-08 15:54:01
Już 15 maja Uniwersytet Szczeciński stanie się forum wymiany wiedzy i doświadczeń na temat ekonomii wartości. To właśnie tam odbędzie się seminarium Wartości niematerialne w rozwoju firmy, które jest częścią cyklu Open Eyes Economy on Tour 2018.

 

Seminarium Wartości niematerialne w rozwoju firmy odbędzie się 15 maja o godz. 9.00 w Auli Nowej Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Szczecinie. Spotkanie rozpocznie się wystąpieniem gościa specjalnego prof. Jerzego Hausnera pt. FIRMA-IDEA: przejście od oportunistycznej do relacyjnej gry rynkowej. W dyskusji wezmą również udział między innymi: prof. Dariusz Zarzecki z Uniwersytetu Szczecińskiego, Ewa Sowińska – Zastępca Prezesa Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, Laura Hołowacz – Prezes CSL, Olga Petelczyc – Pełnomocnik Zarządu IIA Polska ds. CSR oraz dr Bartłomiej Biga z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zarejestrować się na stronie <szczecin.oees.pl>. 

Celem seminarium jest wymiana wiedzy i doświadczeń na temat wartości niematerialnej przedsiębiorstw. Stanowi ono cenną przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat wartości w ekonomii pomiędzy wszystkimi środowiskami. W centrum uwagi znajdzie się człowiek jako: pracownik, potencjał rozwojowy, siła napędowa firmy, a także jej najważniejszy element.

Uczestnicy seminarium znajdą odpowiedzi na takie pytania jak:

  • Czym charakteryzuje się FIRMA-IDEA?
  • Jak przeprowadzić zmianę starego modelu business is business w nowy model FIRMA-IDEA?
  • Jakie są korzyści wdrożenia koncepcji FIRMA-IDEA dla firmy?

 

Koncepcja FIRMY-IDEI to idea ekonomii widzianej nie tylko jako nauki ścisłej opisującej świat w kategoriach zysków i strat, ale również dziedziny zakorzenionej w tym, co dotyczy człowieka i jego relacji społecznych. Korespondującej z socjologią, filozofią, etyką i kulturą. To filozofia działalności biznesowej nowej generacji i strategia zarządzania przedsiębiorstwem oraz jego marką skupiona na odpowiedzialności firmy.

Seminarium jest jednym z cyklu spotkań prowadzonych w całej Polsce i stanowiących wstęp do trzeciej edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości – Open Eyes Economy Summit w Krakowie, planowanego na 20–21 listopada 2018 r.

Open Eyes Economy Summit to międzynarodowy szczyt ekonomii opartej na wartościach społecznych, odbywający się raz do roku, jesienią, w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Jednak aby zetknąć się z ekonomią wartości, nie trzeba jechać do Krakowa. Cykl spotkań Open Eyes Economy on Tour to seminaria, minikonferencje, sesje o charakterze merytorycznym, które odbywają się w wielu polskich i w wybranych europejskich miastach. Celem spotkań OEE on Tour jest nawiązywanie i rozwijanie ogólnopolskich oraz międzynarodowych inicjatyw i kontaktów, a w dłuższej perspektywie stworzenie jak największego forum wymiany doświadczeń, inspiracji i transferu idei.

 

Seminarium Wartości niematerialne w rozwoju firmy

Uniwersytet Szczeciński

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (ul. Mickiewicza 64, Aula Nowa)

15 maja 2018, godz. 9.00

Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja na stronie <szczecin.oees.pl>.

 

W seminarium Wartości niematerialne w rozwoju firmy wezmą udział:

 

dr Bartłomiej Biga – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

prof. Jerzy Hausner – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Laura Hołowacz – Prezes Zarządu CSL

dr Magdalena Kisielewska – MK Consulting Group

mec. Agata Kowalska – CK-legal

Wojtek Ławniczak – Very Human Services

dr Magdalena Małachowska – Akademia Sztuki w Szczecinie

Rafał Olesiński – Olesiński i Wspólnicy

Olga Petelczyc – Pełnomocnik Zarządu IIA Polska ds. CSR

Ewa Sowińska – Zastępca Prezesa PIBR

prof. Dariusz Zarzecki – Uniwersytet Szczeciński

Dodał: Joanna Kowieska