Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Szukasz dobrej kosmetyczki? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze!

2018-05-13 21:52:35
Zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym są nie tylko mniej inwazyjne, ale też dużo tańsze i przyjemniejsze od tych wykonywanych w gabinecie lekarskim, dlatego nie dziwi fakt, że dużo chętniej decydujemy się na wizyty u kosmetyczki niż lekarza medycyny estetycznej.
Kosmetyczka wykonuje te zabiegi, których nie wykonuje lekarz, choć bardzo często zdarza się, że oba gabinety mieszczą się w tej samej placówce. Jakie zatem zabiegi może wykonywać kosmetolog? Jakie posiada uprawienia? I jak wybrać naprawdę dobrą kosmetyczkę? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze!

Jakie zabiegi może wykonać kosmetolog?

Kosmetyczka upiększa naszą urodę bez użycia inwazyjnych metod i w sposób bezpośredni np. wygładza cerę, poczernia rzęsy, reguluje brwi czy walczy z rozszerzonymi porami. Manicurzystka i pedicurzystka, które również zalicza się do grupy kosmetyczek, dbają natomiast o nasze dłonie i paznokcie.
Kosmetolog to także mistrzyni depilacji - to właśnie w gabinecie kosmetycznym panie najczęściej pozbywają się niechcianego owłosienia np. poprzez woskowanie.
W gabinecie u kosmetolog wykonuje się także zabiegi wzmacniające skórę, poprawiające jej koloryt, łagodzące podrażnienia czy nawilżające. Działają one płytko pod skórą, ale są za to mniej inwazyjne niż zabiegi lekarskie.
Kosmetyczka zajmuje się też masażami w zależności od naszych potrzeb - relaksującymi masażami ciała lub odmładzającymi masażami twarzy!

Kosmetolog uprawnienia

Ciekawe jest to, że zasad pracy kosmetyczek nie normuje żadna ustawa ani rozporządzenie. Dokładnie oznacza, że gabinet kosmetyczny może otworzyć każdy, co nie tylko odbija się na poziomie usług, ale też zwiększa ryzyko nieprawidłowo przeprowadzanych zabiegów. Zła wiadomość jest taka, że ciężko jest zweryfikować wiarygodność danego salonu kosmetycznego czy kwalifikacje pracujących w nich kosmetyczek. Dyplomy na ścianie, przebyte kursy czy współpraca z wybraną firmą kosmetyczną jeszcze o niczym nie świadczą, dlatego przed udaniem się na zabieg, warto dobrze przyjrzeć się gabinetowi kosmetycznemu, z którego mamy zamiar skorzystać.

Poszukiwania dobrej kosmetyczki. Odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań!

Czy gabinet kosmetyczny jest oddzielną placówką czy mieści się w klinice medycyny estetycznej? W tym drugim przypadku możemy mieć większą pewność, że zabiegi będą wykonywane przez wykwalifikowany personel.
Czy w gabinecie jest czysto? Przed zabiegiem udaj się do kosmetyczki np. pod pretekstem poznania oferty i zbadaj gabinet pod kątem higieny. Zwróć też uwagę na czystość fartucha kosmetolog czy stan jej paznokci (powinny być zadbane i krótko obcięte).
Czy gabinet posiada dobre opinie? Koniecznie sprawdź opinie w internecie lub popytaj wśród koleżanek o zaufane miejsce.
Czy personel udziela wyczerpujących informacji na temat interesujących Cię zabiegów? To bardzo ważne, byś wybrała zabieg dopasowany do swoich potrzeb.

Gdy już zdecydujesz się na zabieg

Czy kosmetyczka posiada ukończony kurs zabiegu, na który się wybierasz? Zapytaj, jakie ma doświadczenie i czy posiada dyplom. Kosmetolog, która nie ma nic do ukrycia zrobi to bez wahania!
Czy kosmetyczka zrobiła z Tobą wywiad? Czy zapytała jak na co dzień pielęgnujesz skórę, czy jesteś na coś uczulona, czy leczysz się u dermatologa?
Czy używa odzieży ochronnej oraz metalowych i wysterylizowanych narzędzi?
Czy jest delikatna i informuje Cię o tym, co za chwilę znajdzie się na Twojej twarzy lub ciele?
Czy atmosfera jest miła i intymna? Pamiętaj, że gabinet kosmetyczny to miejsce, w którym masz wypocząć i czuć się komfortowo! Sprawdź ofertę i wachlarz usług jaki oferuje Gabinet kosmetyczny Studio Lilia.
Kategorie: Uroda i zdrowie
Regiony: podkarpackie
Dodał: ePR