Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Szukasz harmonii? Wybierz styl „eko”

2017-11-06 08:46:47
Każdego dnia stawiamy czoła wielu wyzwaniom. Część z nich jest tak angażująca, że czujemy się wyczerpani nie tylko fizycznie, ale także duchowo. By uzupełnić zasoby energii i codziennie rano z radością ponownie realizować kolejne zadania, potrzebujemy właściwej regeneracji. Najlepszym do tego miejscem jest zacisze naszego domu.

Każdego dnia stawiamy czoła wielu wyzwaniom. Część z nich jest tak angażująca, że czujemy się wyczerpani nie tylko fizycznie, ale także duchowo. By uzupełnić zasoby energii i codziennie rano z radością ponownie realizować kolejne zadania, potrzebujemy właściwej regeneracji. Najlepszym do tego miejscem jest zacisze naszego domu. A jeśli urządzimy je w stylu „eko”, stanie się wymarzoną oazą spokoju. 

Wnętrze w stylu „eko” jest proste i oszczędne. Brak w nim krzykliwych dodatków, które mogą męczyć zmysły. Wśród drewna, rattanu, trawy morskiej czy kolorów ziemi łatwo odnaleźć spokój i harmonię. Ekodesign to także szacunek dla przyrody i świadome korzystanie z jej zasobów.

Wprowadzając styl „eko” do swojego mieszkania, warto pamiętać o wyborze naturalnych surowców. Drewniane podłogi, meble i dodatki oraz bawełniane tkaniny to najbardziej charakterystyczne materiały dla tego stylu. Uzupełnieniem mogą być przedmioty z recyklingu, na przykład odnowiona komoda retro. Całe wnętrze powinno być minimalistyczne, otulone harmonijną paletą beżów, brązów i zieleni.

Do takich surowych, naturalnych wnętrz idealnie pasują motywy roślinne. Mogą to być zarówno botaniczne akcenty na tkaninach, jak na przykład poduszka z nadrukiem, ale także żywe rośliny.

Więcej ekoinspiracji znajdziesz w najnowszym numerze magazynu „Cztery Kąty”.

 „Cztery Kąty” – miesięcznik wnętrzarski dla poszukiwaczy praktycznych wskazówek i twórczych pomysłów na zaaranżowanie swojej najbliższej przestrzeni. Na łamach pisma prezentowane są wyjątkowe i oryginalne polskie wnętrza, architektoniczne i dekoratorskie propozycje, a także metamorfozy mieszkań, przeglądy rynkowe mebli, urządzeń AGD czy materiałów wykończeniowych. Ponadto miłośnicy „Zrób to sam" znajdą w miesięczniku dział poświęcony własnoręcznie przygotowanym elementom wystroju.


Kategorie: Dom
Dodał: Neuron