Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Teatr uliczny przed Galerią Krakowską

2017-05-05 10:45:04
Improwizacja i bezpośredni kontakt z widzem – w ostatnim czasie teatry uliczne zyskały dużą popularność. Już w najbliższy piątek (5 maja 2017 r.) o godz. 18.00 mieszkańcy Krakowa będą mogli zobaczyć wyjątkowe przedstawienie Teatru KTO pt. „PEREGRINUS” na placu przed Galerią Krakowską.

Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku. Współczesny everyman, którego życie zawieszone jest pomiędzy domem a pracą w korporacji, drogę przez życie identyfikuje z drogą do pracy. Wędrówka w poszukiwaniu sensu jawi się jako trud dnia powszedniego, odarty z duchowości, miłości i piękna. Świat Peregrinusa to cywilizacja cyfrowa – smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią – konsumpcją. Domem Peregrinusa XXI wieku jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej.

Koncept masek: Spitfire Company

Projekt masek: Joanna Jaśko-Sroka

Scenografia, kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Ruch, choreografia: Eryk Makohon

Scenariusz, opracowanie muzyczne, reżyseria: Jerzy Zoń

Wykonawcy: Karolina Bondaronek, Martyna Malcharek, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik, Marta Zoń, Sławek Bendykowski, Bartek Cieniawa, Paweł Monsiel, Michał Orzyłowski

Z kolei 12 maja 2017 r. o godz. 20.00 na placu przed Galerią będzie można zobaczyć spektakl pt. „Płaczki” w wykonaniu Grupy Wokół Centrum, w którym przedstawione zostaną różne warianty żałoby. 26 maja o godz. 16.00 Galeria Krakowska zaprasza na przedstawienie pt. „Maruczella” Teatru Nikoli, w której widzowie poznają kolaż miłosnych scen – zalotów, przeoczeń czy nieporozumień na tle damsko-męskim.

Kategorie: Edukacja
Regiony: małopolskie
Dodał: PR Inspiration