Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Technika Antypoślizgowa w szkołach

2015-04-10 14:42:44
Według najnowszych danych MEN w ubiegłym roku szkolnym do największej liczby wypadków doszło w szkołach podstawowych. W latach 2013/2014 wypadkom uległo w nich ponad 31 tys. dzieci.

Najczęstszymi urazami były złamania oraz rany zewnętrzne kończyn. Nowoczesna Technika Antypoślizgowa jest szybkim i skutecznym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w państwowych i prywatnych placówkach.

 

Okazuje się, że znaczna część niebezpiecznych zdarzeń ma miejsce na korytarzach i schodach podczas przerw. Ich przyczyną jest bowiem brak odpowiednich zabezpieczeń i zły stan techniczny obiektów. Wielu wypadków można jednak uniknąć dzięki zastosowaniu nowoczesnej Techniki Antypoślizgowej. Decydując się na wybór szkoły dla dziecka warto zwrócić uwagę czy placówka, do której planujemy wysłać pociechę została odpowiednio przygotowana przed nadchodzącym rokiem szkolnym.

 

Rok szkolny bez poślizgu

Remonty, zabezpieczenia techniczne oraz okresowe konserwacje należą do obowiązków dyrektora danej placówki. Zanim na dobre rozpocznie się rok szkolny powinien on zlecić sprawdzenie stanu technicznego obiektu. Wraz z końcem sierpnia w każdej szkole odbywa się kontrola, której celem jest określenie stopnia przygotowania budynku do rozpoczęcia roku.


O ile wyraźnie widoczne usterki i zaniedbania podlegają rygorom inspekcji, o tyle zlecenie przez kontrolujących wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń nie jest już tak oczywiste. Warto jednak o nie zapytać. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom takim jak np. Technika Antypoślizgowa - najnowsza technologia Zabezpieczenia Antypoślizgowego Powierzchni (ZAP) oferowana przez firmę C.T. Service – zarówno rodzice jak i zarządcy szkół mogą uniknąć wielu kłopotów. Usługa jest szybka w realizacji, w zasadzie zaraz po zastosowaniu podłoga nadaje się do użytkowania. Produkty wykorzystywane do zabezpieczenia przed poślizgiem są ekologiczne, uzyskały europejskie patenty, dzięki czemu mogą być zastosowane w miejscach gdzie przebywają dzieci.

 

Czym jest ZAP?

ZAP to jedna z pięciu na świecie opatentowanych technologii zabezpieczenia antypoślizgowego powierzchni. Metoda zabezpiecza niemal każdego rodzaju podłoże – płytki ceramiczne i kamienne, gres, marmur, granit, lastryko oraz inne powierzchnie, które zawierają krzemionkę. Wytrzymałość preparatów zabezpieczających pozwala na stosowanie technologii zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Popularne emulsje czy woski, nie zapewniają długotrwałego, skutecznego zabezpieczenia. ZAP jest alternatywą gwarantującą wieloletni efekt antypoślizgowy – nawet do 10 lat.

 

***

O firmie

C.T. Service – polska firma dostarczająca urządzeń specjalistycznych, środków chemicznych  oraz narzędzi dla przemysłu lotniczego, wojskowego, motoryzacyjnego oraz rynku hotelarskiego. C.T. Service,  działając na rynku od przeszło 10 lat, prowadzi zaawansowane badania w dziedzinie krystalografii i technologii antypoślizgowych. Ich wynikiem jest innowacyjna, opatentowana technologia antypoślizgowa ZAP. Firma uzyskała certyfikaty ISO, IQNET, HACCP i PZH.

www.antyposlizgowa.com

Dodał: Best Brands PR