Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Technologie, które pomagają chronić świat – do zobaczenia w Krakowie!

2018-05-24 22:20:39
21 kwietnia, podczas Dnia Otwartego, wszyscy odwiedzający krakowski oddział Motorola Solutions - firmy wyróżnionej tytułem Great Place To Work - mieli niepowtarzalną okazję przekonać się jak działają zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne wspierające bezpieczeństwo publiczne przyszłości oraz poznać osoby, które je tworzą.

Szczyt Nato w Warszawie, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie czy wybudowanie systemu komunikacji oraz transmisji danych m.in dla systemów SCADA dla Energa Operator S.A. – nie wszyscy jeszcze wiedzą, że najnowocześniejsze technologie wspierające m.in. służby publiczne, powstają... na krakowskim Ruczaju. To tutaj obecna od 25 lat na polskim rynku Motorola Solutions ulokowała swoje centrum badawczo-rozwojowe. W kilku nowoczesnych biurowcach powstają rozwiązania, z których na co dzień korzystają służby bezpieczeństwa publicznego na całym świecie, w tym również w Polsce.  

Podczas organizowanego 21 kwietnia Dnia Otwartego, odwiedzający mieli okazję zobaczyć futurystyczne laboratoria, a także dotknąć i osobiście przetestować urządzenia telekomunikacyjne, którymi posługują się m.in. policjanci i ratownicy. Swoje działania przybliżyli też pracownicy zespołu Cybersecurity.

Ósmy Open Day Motoroli Solutions odbył się pod hasłem #FollowMeToMotorolaSolutions. Szczególna część sobotnich wydarzeń dedykowana była osobom poszukującym pracy: studentom i profesjonalistom. Była to dobra okazja, by lepiej poznać możliwości budowy i rozwoju kariery zawodowej w różnych działach krakowskiego oddziału tej firmy - nie tylko tych bezpośrednio związanych z technologiami informacyjnymi, ale też w finansach, obsłudze klienta, czy edukacji. Na potencjalnych pracowników czekali eksperci z działu HR, którzy prezentowali najświeższe oferty pracy oraz służyli pomocą w pisaniu CV i przygotowaniu do procesu rekrutacyjnego.

Dla odwiedzających Motorola Solutions przygotowała masę dodatkowych atrakcji – dedykowanych zarówno studentom na początku ścieżki zawodowej, jak i profesjonalistom z dłuższym stażem pracy. Na miejscu czekały gry – logistyczny łańcuch dostaw, popularne Tabu, a także pokój gier video, zaopatrzony w najnowsze platformy gamingowe. Wszystko po to, by w ciekawy i niecodzienny sposób pokazać pracę poszczególnych zespołów w Motorola Solutions i zaprosić do zasilenia szeregów firmy. Uczestnicy mogli także sprawdzić swoją spostrzegawczość i myślenie analityczne rozwiązując zagadki w escape room.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/176131119571613/
Kategorie: Komputery
Regiony: małopolskie
Dodał: PR Inspiration