Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Test znajomości kultury indyjskiej

2017-04-28 14:01:35

Jak duże są Indie i ilu liczą mieszkańców? Jaki tytuł nosi najbardziej znany tekst napisany w sanskrycie? Trwająca wizyta wicepremiera Indii w Polsce to znakomity powód, aby pogłębić wiedzę o kulturze indyjskiej. Praktycznym sposobem na jej poznawanie jest, obok studiowania „Ramayany”, okazjonalne zamówienie dania kuchni indyjskiej, którego nigdy wcześniej nie próbowaliśmy.

Popularność w Europie zaczęła zyskiwać dzięki Anglikom. Niesamowicie różnorodna, aromatyczna i piekielnie pikantna - taka właśnie jest kuchnia indyjska. Jeśli ktoś uważa się za prawdziwego twardziela, zamawiając potrawy oznaczone trzema papryczkami chilli, niech pamięta, że na Półwyspie Indyjskim jest to całkiem zwyczajny poziom intensywności smaku nawet dla przedszkolaka. Chociaż jedzenie indyjskie przygotowuje się na naszym kontynencie inaczej niż w kraju pochodzenia i zdecydowanie ogranicza się ilość przypraw, niektóre dania i tak potrafią wycisnąć łzy z oczu.

 

Jaka jest znajomość kuchni indyjskiej w Polsce? Podobnie jak inżynier Mamoń, najczęściej wybieramy te pozycje w menu, które już znamy - takie jak Chicken Tikka Masala czy Butter Chicken. Tymczasem do potraw, których jeszcze nie mieliśmy okazji spróbować, podchodzimy z rezerwą. Nasz wzrok w magiczny sposób omija w karcie dań odmiany curry takie jak: Palak Paneer, Korma, Jalfrezi czy Vindalho. W ramach poszerzania wiedzy o świecie warto skorzystać z możliwości pełnego doświadczenia bogactwa tej egzotycznej kuchni, którą oferują krajowe restauracje. Listę najlepiej ocenianych  lokali można znaleźć korzystając z filtrów dostępnych w serwisie Pyszne.pl - po wpisaniu adresu dostawy wystarczy w menu „Rodzaje kuchni” po lewej stronie wybrać kuchnię indyjską, a następnie zaznaczyć opcję sortowania według ocen. Smacznych podróży kulinarnych!

 

Więcej informacji o wartych grzechu indyjskich daniach na blogu Pyszne.pl: https://pyszne.pl/blog/kuchnia-indyjska-z-czym-to-sie-je/

Dodał: Lensomai Communication