Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble tapicerowane Polacy wybierali w 2017 r.

2018-04-16 15:12:01
Raport przygotowany przez Fabrykę Mebli Gala Collezione pokazuje, jak zmieniały się w ostatnich sezonach kolorystyczne wybory i decyzje Polaków w zakresie wyboru mebli tapicerowanych do salonu. Odpowiada m.in. na pytania, czy Polacy są narodem praktycznym, czy ulegają modom płynącym z europejskich ośrodków designu.

Raport przygotowany przez Fabrykę Mebli Gala Collezione pokazuje, jak w ostatnich sezonach zmieniały się decyzje Polaków w zakresie wyboru koloru mebli tapicerowanych do salonu.

 

  1. 40 % Polaków, którzy zdecydowali się w 2017 roku na zakup narożnika, sofy lub fotela do salonu (zarówno ze skóry, jak i obitego tkaniną), wybrało mebel w różnych odcieniach szarości, od jasnopopielatego, po grafitowy.
  2. Jeszcze w latach 2014 i 2015 najpopularniejszymi kolorami w przypadku sof skórzanych, był brąz, beż i kremowy. Obecnie zauważalnie rośnie zainteresowanie kupnem sof i narożników ze skóry w kolorze szarym, a także czarnym i białym. Te kolory znalazły się wśród czterech najchętniej wybieranych barw w 2017 roku.
  3. Duże zainteresowanie kolorem szarym widać także w przypadku sof w obiciu tkaninowym. W takim odcieniu kupiło mebel w 2017 roku aż 50% osób, które zdecydowało się na tapicerkę tkaninową.
  4. Zmiany w upodobaniach kolorystycznych Polaków widać także w przypadku foteli i szezlongów. Coraz częściej meble te – obok podstawowej funkcji wypoczynkowej – zaczynają pełnić rolę przyciągającego wzrok, pięknego dodatku dekoracyjnego. Staje się to m.in. dlatego, że coraz częściej fotel (zarówno skórzany, jak i w obiciu tkaninowym) wybierany jest w innym kolorze niż sofa. W przypadku foteli ze skóry, rośnie popularność koloru czarnego, białego i szarego. W kategorii foteli w obiciu tkaninowym – w 2017 roku bardzo dużą popularnością cieszyły się szarości, ale także kolory bardziej wyraziste, jak czerwony, niebieski żółty, a nawet wrzosowy.

Co sprawa, że szary stał się tak popularnym w Polsce kolorem? Wpływ na to może mieć między innymi to, że jest to kolor bardzo praktyczny i funkcjonalny. Łatwo go dopasować do każdej innej barwy, zarówno odcieni jasnych, jak i ciemnych, pastelowych jak i wyrazistych. Szara sofa pasuje do każdego wnętrza – zarówno do urządzonego w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. W zestawie w dobranym w odmiennym kolorystycznie fotelem, tworzyć będzie piękny duet, który budować będzie przytulną atmosferę w salonie.

 

Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz w raporcie przygotowanym przez Gala Collezione – „Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble tapicerowane Polacy wybierali w 2017 roku”.

----------------------------

Raport jest opracowaniem własnym Fabryki Mebli Gala Collezione na podstawie losowo dobranej próby N=60 000 zamówień z terenu całej Polski na meble tapicerowane w skórze naturalnej i tkaninie, produkowane przez Fabrykę Mebli Gala Collezione, złożonych w 2017 r. oraz N=60 000 zamówień złożonych w 2016 r.

 
Kategorie: Dom
Dodał: Fabryka Mebli Gala Collezione