Kategoria

Wyszukiwarka

Region

TubaPay - rewolucjonizuje polski rynek płatności za ubezpieczenia.

2019-02-25 11:04:19
Ubezpieczenia to branża wymagająca rozwiązań technologicznych uwzględniających jej specyfikę. Dotyczy to również rozwiązań płatniczych, stąd wolniejszy niż w innych branżach rozwój płatności kartowych. Zmienia się to obecnie za sprawą Bacca, czyli spółki zajmującej się płatnościami w ubezpieczeniach.

TubaPay rewolucjonizuje polski rynek płatności za ubezpieczenia.

Ubezpieczenia to branża wymagająca rozwiązań technologicznych uwzględniających jej specyfikę. Dotyczy to również rozwiązań płatniczych, stąd wolniejszy niż w innych branżach rozwój płatności kartowych. Zmienia się to obecnie za sprawą Bacca, czyli spółki zajmującej się płatnościami w ubezpieczeniach. Firma właśnie wprowadza na rynek ubezpieczeniowy rozwiązanie TubaPay, inteligentny i zintegrowany terminal płatniczy, pozwalający na bezgotówkowe rozliczanie się z klientami, a także na wygodne przeglądanie i analizę historii transakcji. Z TubaPay integrują się ubezpieczyciele chcący zapewnić wygodne płatności za swoje polisy.

 

Nowe możliwości

Od lat stale rośnie liczba kart płatniczych w obiegu, liczba transakcji przypadająca na jedną kartę oraz liczba akceptantów i terminali POS. Badania Narodowego Banku Polskiego publikowane w styczniu 2019 roku pokazują, że na polskim rynku w obiegu jest ponad 40 mln kart płatniczych. Przy ich użyciu dokona się ponad 5,5 mld transakcji na łączną wartość blisko 750 mld PLN w 2019 roku. W tym samym czasie rośnie znaczenie operacji bezgotówkowych w punktach handlowych i usługowych wyposażonych w ponad 700 tysięcy terminali, a zmniejsza się sieć bankomatów, których liczba spadła poniżej 23 tysięcy. Te dane pokazują tendencję wzrostu zainteresowania transakcjami bezgotówkowymi. Coraz więcej firm z różnych sektorów polskiego rynku zauważa rosnącą popularność takiego sposobu płatności i dostosowuje pod to swoje działania.

Badania potwierdzają też rosnące zainteresowanie konsumentów wygodną płatnością na miejscu, aż 90% z nich chętnie zrealizuje płatność kartą. Posiadanie terminala buduje przewagę konkurencyjną lub staje się wręcz obowiązkiem, jeśli inni świadczeniodawcy przyjmują płatność kartą. Płatności bezgotówkowe są  znacznie bezpieczniejsze, wygodniejsze, a przede wszystkim ich działanie przynosi korzyści nie tylko klientom, odbiorcom, ale również biznesowi.

Polacy korzystają z kart w sklepach częściej niż mieszkańcy strefy euro. Jesteśmy też w awangardzie wykorzystania płatności zbliżeniowych oraz płatności telefonem przez google pay i apple pay. Płatności BLIK cieszą się rosnącą popularnością. Dostęp do płatności bezgotówkowych staje się            w Polsce coraz ważniejszy.

Sektor ubezpieczeń

Nowoczesne rozwiązania płatnicze znajdują zastosowanie w wielu branżach. Sektor ubezpieczeń również został wsparty nowatorskim pomysłem. TubaPay to innowacyjna usługa, która zyskała już akceptację wielu ubezpieczycieli i rynku agencyjnego. Dzięki temu rozwiązaniu ubezpieczyciele mogą całkowicie zrezygnować z obrotu gotówką, a zintegrowany system wykorzystuje jeden terminal płatniczy, który przyjmie płatność za każdą polisę ubezpieczeniową. Ubezpieczyciel otrzymuje informację o płatności w ciągu kilku sekund. Integracja z systemem powoduje, że płatność trafi do niego bezpośrednio, a środki będzie miał już następnego dnia. Agenci ubezpieczeniowi nie ponoszą kosztów związanych z płatnością kartą na rzecz zintegrowanych ubezpieczycieli i dzięki temu oszczędzają pieniądze na rozliczeniu z ubezpieczycielem.

Klienci kupujący ubezpieczenie u Agentów, którzy wykorzystują system TubaPay mogą wygodnie płacić kartą bez wcześniejszego przygotowania gotówki. Wszystkie wykonywane transakcje                   z wykorzystaniem tej usługi są bezpiecznie i jednoznacznie rozliczone gdyż są zabezpieczone unikalnym kodem. Agent ubezpieczeniowy nie wprowadza na terminalu żadnych informacji. Do ich wymiany między systemem TubaPay, a systemem kartowym używa tylko i wyłącznie swojego telefonu.

Dzięki wdrażaniu takich innowacji, natychmiastowe płatności bezgotówkowe zdominują rynek wielu branż, w tym sektora ubezpieczeń, jednocześnie podnosząc sprawność i rentowność rynku zarówno po stronie pośredników, jak i ubezpieczycieli.

Innowacyjne rozwiązania – więcej korzyści

Dzięki TubaPay natychmiastowe płatności bezgotówkowe mogą podbić rynek ubezpieczeń, jednocześnie podnosząc sprawność i rentowność rynku zarówno po stronie pośredników, jak               i ubezpieczycieli.

Rozwiązanie TubaPay wdrożyły już takie towarzystwa ubezpieczeniowe jak: LINK4, Gothaer, Generali, Proama oraz Compensa. Kolejne są w trakcie przygotowań do uruchomienia tej usługi.

 

 

 

* źródło: „Informacja o kartach płatniczych III kwartał 2018 r.”, NBP, grudzień 2018

** źródło: „Postawy Polaków wobec obrotu bezgotówkowego”, NBP, luty 2017

https://www.cashless.pl/wiadomosci/platnosci-mobilne/3751-blik-chwali-sie-statystykami-liczba-uzytkownikow-w-ciagu-roku-wzrosla-dwukrotnie

Dodał: Garden of Words