Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Turystyczne walory Pojezierza Mazurskiego oraz Zachodniopomorski Szlak Żeglarski

2017-02-08 17:42:11
Jest jednym z najważniejszych regionów turystycznych w Polsce, a dzięki wspaniałym warunkom do wypoczynku i licznym atrakcjom, grono sympatyków tej części kraju konsekwentnie się poszerza.

Pojezierze Mazurskie to dowód na to, że wycieczki po Polsce mogą dla każdego z nas okazać się fascynującą przygodą. Kto postanowi odwiedzić najpiękniejsze zakątki Pojezierza Mazurskiego, ten z pewnością żałować nie będzie. Tu polskie atrakcje turystyczne mogą oczarować swym pięknem, a miejsc, które warto odwiedzić w tej części kraju nie brakuje. Nie brak tu również modnych letnisk oraz ośrodków turystycznych, w których można znaleźć tanie noclegi oraz ciekawą ofertę wypoczynku. Najważniejszym miastem jest tu Olsztyn, jednak i w Giżycku, i w Mikołajkach czeka na turystów moc atrakcji. Tanie noclegi na terenie tego pojezierza to idealna oferta dla tych, którzy w czasie swej wycieczki po Polsce chcą podziwiać najpiękniejsze jeziora. Śniardwy, Mamry, Jeziorak, Niegocin oraz Wigry – oto wybrane jeziora, które od lat skutecznie przyciągają turystów pragnących wypocząć w pięknym otoczeniu. Świetnym sposobem przekonania się o ich uroku jest wynajem jachtów, łatwo również kupić akcesoria kempingowe. Mazury oferują bardzo wiele miejsc, w których można wyczarterować łódź lub jacht i na jego pokładzie spędzić niebanalny, aktywny urlop w gronie rodziny lub przyjaciół.

Żeglarze, którzy nacieszyli się urokami Mazur powinni również poznać to, co oferuje Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Liczy on aż 380 km i łączy najważniejsze porty turystyczne na Odrze, Jeziorze Dąbie, Zalewie Szczecińskim i Zatoce Pomorskiej. Szlak ten jest unikalny na skalę Europejską, ponieważ w jego obrębie znajduje się wielkie jezioro, wielki zalew oraz morze. Z pewnością nie zabraknie tu atrakcji dla amatorów żeglarstwa.

Wspaniałe krajobrazy, lasy oraz miejscowości, w którym panuje wyjątkowa atmosfera – oto czynniki, które w znacznym stopniu wpływają na popularność Polskich miejscowości wypoczynkowych i przyczyniają się do rozwoju turystyki w naszym kraju.

Kategorie: Turystyka
Dodał: Daniel Baltimowski