Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Ubezpieczenie d&o - co to jest ?

2019-10-17 08:31:00
Czym jest ubezpieczenie D&O oraz jaką zapewnia ochronę? Świetny produkt Ubezpieczenie D&O jest ubezpieczeniowych produktem, który chroni osoby zarządzające firmami.

Ubezpieczenie to powstało jako odpowiedź na wprowadzenie w przepisach prawa jak i także orzeczniczej praktyce odpowiedzialności osób, które zarządzają spółkami. Na zachodzie samo ubezpieczenie jest obecne od dziesiątek lat oraz jest naprawdę popularne wśród kierowniczej kadry. Mowa tutaj zarówno o wielkich koncernach jak i także małych firm prywatnych. Jednak nierzadko się zdarzają takie przypadki, gdy menadżerowie warunkują podjęcie się zarządzania firmą wyłącznie, jeśli ta nam zagwarantuje zakup takowego ubezpieczenia.

Nie tylko dla firm dużych

W Polsce to ubezpieczenie D&O jest już oferowane od dwudziestu lat. Od tego czasu tenże produkty się bardzo rozwinąć oraz chroni tysiące członków rad nadzorczych oraz zarządów. Na początku zainteresowaniem głównym się cieszył on wśród dużych podmiotów oraz firm z udziałem zagranicznego kapitały. Aktualnie z kolei się decydują na ubezpieczenie to małe jak i także średnie firmy, w których prezes zarządu jest właścicielem. Wynika to z faktu, że odpowiedzialność osoby tej się nie ogranicza do wniesionego przez nią kapitałowego wkłady, lecz w związku z pełnieniem funkcji właśnie w zarządzenia za szkody wyrządzone odpowiada on swoim majątkiem. Ubezpieczenie odpowiedzialności władz spółki chroni między innymi członków rady nadzorczej, członków zarządu, księgowego głównego jak i także pracowników, którzy pełnią nadzorcze funkcje czy też funkcje zarządce w spółce. Co więcej chronią także osoby zarówno w przypadku odszkodowawczych roszczeń, które są związane z funkcją wykonywaną, ale również zapewnia nam pokrycie kosztów obrony w karnych postępowaniach, administracyjnych, karno-skarbowych czy także cywilnoprawnych. Bardzo istotne jest także to, że same koszty obrony wypłacane mogą być w formie zaliczek. Powinniśmy te wszelkie informacje znać, aby było nam to wszystko łatwiej zrozumieć.

Kategorie: Finanse, Gospodarka
Regiony: Polska
Dodał: Jarosław Tajchman