Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Ubezpieczenie na każdy wypadek

2018-12-12 13:09:14
Okres świąt charakteryzuje się wzmożoną aktywnością przestępców, takich jak kieszonkowcy czy włamywacze. Każdy kto wyjeżdża, powinien zabezpieczyć swoją nieruchomość i zainwestować w ubezpieczenie–nie tylko ze względu na włamania z kradzieżą, ale też zalania czy inne zdarzenia losowe.

Dlaczego warto?

Przed świętami u niemalże każdego z nas pojawia się pewien stres związany z dodatkowymi wydatkami, spotkaniem rodzinnym i przygotowaniem wszystkich dwunastu potraw na czas. Nerwy potrafi też nam postrzępić pozostawienie pustej nieruchomości– nieważne czy na kilka godzin, czy kilka dni. – „Setki, a nawet tysiące mieszkań pozostawionych bez opieki właścicieli, to ulubiony cel złodziei, szczególnie w takim miesiącu jak grudzień. Jednak nie tylko włamywacze są naszym zmartwieniem. Ubezpieczenie zapewni nam spokój, gdy nasza instalacja elektryczna postanowi zrobić nam psikusa i pozbawić prądu cały dom lub, gdy ktoś poślizgnie się na lodzie przed naszą furtką, gdyż nie zdążyliśmy jeszcze odśnieżyć” – mówi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia. Grudzień to także ulubiony miesiąc kieszonkowców, tak więc lepiej mieć oczy szeroko otwarte i zachować czujność. W przypadku niektórych rozszerzeń polis – jak na przykład w TU Proama – zabezpieczenie przed kradzieżą będzie obowiązywać nie tylko przedmioty znajdujące się na terenie naszej nieruchomości, ale także wszystkie nasze rzeczy, które są poza ubezpieczonym miejscem – z taką polisa, nasz telefon, portfel, klucze czy laptop, będą bezpieczne nawet, gdy będziemy z dala od naszego domu.

 

Wybierając polisę musimy się zastanowić nad tym, jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebujemy. Ubezpieczenie murów od zdarzeńlosowych jest bardzo istotne, jednak decydując się już na polisę, warto byłoby objąć swoją nieruchomość dużo większym zakresem.  – „Ochrona mieszkania jakiej potrzebuje właściciel jest zazwyczaj dużo większa – interesuje go nie tylko podstawowe zabezpieczenie domu, ale i to co znajduje się w środku. Sprzęty elektroniczne i inne ruchomości są dla nas bardzo ważne, dlatego każdy może rozszerzyć swoje ubezpieczenie o ryzyko kradzieży. Jeśli zależy nam na takim bądź innym rozszerzeniu, warto dopytać i porozmawiać z Doradcą Klienta, który może nam doradzić i powiedzieć, jakie dodatki sprawią, że nasza polisa będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb” – zaleca Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.  

Gdzie kupić? Jak wybrać?

Wybierając polisę, nie trudno pogubić się w gąszczu ofert, Towarzystw Ubezpieczeniowych, które oferują ochronę domów i mieszkań, jest naprawdę mnóstwo. Z jednej strony taki wybór może przyprawić o zawrót głowy, ale z drugiej pozwala na wybranie polisy szytej na naszą miarę. Najlepszym początkiem poszukiwania ubezpieczenia, jest wcześniejsza analiza, która umożliwi nam zorientowanie się w rynku ubezpieczeniowym. Dzięki tej czynności dowiemy się jakiego typu polisy są w ofertach różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych, jakie rozszerzenia oferują oraz jakie koszty są z tym związane. – „Wielu z nas, gdy słyszy o tym, że musi przetrząsnąć masę stron internetowych i zweryfikować wszystkie potrzebne informację, niemalże od razu rezygnuje z tej procedury. Zwyczajnie nie mamy ochoty na spędzenia kilku godzin przed komputerem. To zupełnie zrozumiałe” – komentuje Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Co miesiąc na stronie CUK Ubezpieczenia pojawiają się nowe oferty promocyjne, dzięki którym Klienci maja możliwość wykupienia polisy z rozmaitymi benefitami.Grudniowym Produktem Miesiąca jest ubezpieczenie domu lub mieszkania, które pozwoli czuć się bezpiecznie i uchronić nieruchomość przed nieszczęśliwymi zdarzeniami. Kupując grudniową polisę mieszkaniową w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Proama w CUK Ubezpieczenia do końca roku możesz otrzymać do 60 PLN w bonach do sklepu Biedronka.

Ubezpieczenie na każdy wypadek

Dodał: Unicorn Media