Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Uchwyty M.1053-SST i M.1053-P-SST do osłon podwójnych i pokryw

2019-05-29 07:54:42
Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe uchwyty odgięte M.1053-SST i M.1053-P-SST stanowiące rozwinięcie grupy produktowej M.1053. Seria ta jest określana mianem bezpiecznych uchwytów odgiętych. Została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu w osłonach podwójnych, pokrywach, wózkach warsztatowych, itp. (Rys. 1).

Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe uchwyty odgięte M.1053-SST i M.1053-P-SST stanowiące rozwinięcie grupy produktowej M.1053. Seria ta jest określana mianem bezpiecznych uchwytów odgiętych. Została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu w osłonach podwójnych, pokrywach, wózkach warsztatowych, itp.

„Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas bardzo ważne, dlatego robimy wszystko by starannie zaprojektować nowe elementy. Uchwyty odgięte są przykładem takiego podejścia. W przypadku otwierania i zamykania osłon podwójnych, odległość między dwoma uchwytami wynosi 113 mm, co zapewnia pewny oraz bezpieczny chwyt i zabezpiecza przed przytrzaśnięciem dłoni. Odgięcie jest też bardzo ergonomiczne w przypadku pokryw otwieranych do góry lub wózków warsztatowych i znacznie poprawia wygodę użytkowania.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Konstrukcja uchwytów jest oparta na dwóch odgiętych wspornikach, wykonanych z technopolimeru. Wsporniki są wykonane w kształcie estetycznego łuku, a śruby montażowe znajdują się pod zaślepkami. Montaż uchwytów jest uniwersalny i pozwala przykręcać je od przodu i od tyłu.

W nowych uchwytach zmodyfikowano profil rurowy wykonany ze stali nierdzewnej AISI 304. Dla wersji M.1053-SST profile nierdzewne są osadzone na wspornikach, które stanowią element zakończeniowy uchwytu. Wersja M.1053-P-SST posiada profil rurowy, który przechodzi przelotowo przez wsporniki, dzięki czemu rozstaw otworów montażowych może być regulowany. Wybór modelu uchwytu w dużej mierze zależy od preferencji i gustu użytkownika.

Finalnie uchwyty M.1053-SST i M.1053-P-SST z profilami ze stali nierdzewnej AISI 304 stanowią dopełnienie oferty i znajdą zastosowanie w maszynach o podwyższonych wymaganiach antykorozyjnych lub wymagających mycia takich jak:

– maszyny spożywcze,

– sprzęt medyczny i farmaceutyczny,

– urządzenia zastosowania zewnętrznego.

Kategorie: Przemysł
Dodał: Elesa+Ganter Polska