Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Udanej podróży! Radioodtwarzacz samochodowy PALMA 190 BT marki Blaupunkt

2019-06-27 14:19:12
Niezależnie od tego, w jak długą podróż się wybierzesz radioodtwarzacz samochodowy PALMA 190 BT, z wbudowanym wysokiej jakości tunerem Automotive FM z funkcją RDS, zapewni Ci nieprzerwany odbiór ulubionej stacji radiowej przez całą drogę.

Warszawa, 27 czerwca 2019 – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Car Audio, wprowadza na polski rynek nowy model radioodtwarzacza samochodowego PALMA 190 BT.

Niezależnie od tego, w jak długą podróż się wybierzesz radioodtwarzacz samochodowy PALMA 190 BT, z wbudowanym wysokiej jakości tunerem Automotive FM z funkcją RDS, zapewni Ci nieprzerwany odbiór ulubionej stacji radiowej przez całą drogę.

Na wyświetlaczu urządzenia dostępne są informacje o dacie, godzinie i nazwie stacji, a także tytuł i wykonawca emitowanego utworu, które przekazywane są przez większość nadawców.
Tuner posiada również możliwość zaprogramowania do 30 stacji radiowych (18 FM i 12 AM), co umożliwia szybki dostęp do ulubionych programów w eterze.

PALMA 190 BT ma także wbudowany moduł Bluetooth do odtwarzania muzyki poprzez profil audio streaming, dzięki czemu istnieje możliwość bezprzewodowego przesyłania plików muzycznych z telefonu do radioodtwarzacza, uzyskując tym samym dodatkowe źródło dźwięku.

Urządzenie wyposażone jest również w zestaw głośnomówiący. Technologia Bluetooth umożliwia dostęp do książki telefonicznej sparowanego z radioodtwarzaczem smartfona, a wbudowany mikrofon pozwala na bezpieczną rozmowę telefoniczną w trakcie jazdy.

Oprócz wymienionych możliwości, do dyspozycji użytkownika jest jeszcze przednie złącze USB, przeznaczone do odtwarzania plików zapisanych w formacie MP3/WMA z wszelkich przenośnych pamięci USB oraz wejście AUX, które służy do podłączenia różnego rodzaju odtwarzaczy mobilnych, co znacząco rozbudowuje możliwości tego urządzenia.

Moc maksymalna radioodtwarzacza PALMA190 BT wynosi 4 x 40 W, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku we wnętrzu samochodu. Aby idealnie dopasować brzmienie do swoich preferencji, masz możliwość regulacji wysokich i niskich tonów oraz funkcję Loudness, która poprawia dynamikę. Dostępne są także ustawienia jednego z czterech zaprogramowanych trybów dźwięku: Flat, Rock, Pop i Classic.
Jeśli natomiast zapragniesz profesjonalnie nagłośnić swój samochód, dwukanałowe wyjścia na wzmacniacz bardzo Ci to ułatwią.

Duży, czytelny wyświetlacz wyposażono w funkcję zmiany podświetlenia na jeden z 7 kolorów – niebieski, czerwony, turkusowy, zielony, fioletowy, żółty lub biały. Pozwala to na dostosowanie czytelności komunikatów na wyświetlaczu do pory dnia i nocy, zintegrowanie z kolorem podświetlenia deski rozdzielczej w aucie, a także dopasowanie wybranego koloru do aktualnego nastroju użytkownika.

Ergonomiczne pokrętło do regulacji głośności i innych parametrów dźwięku, zapewnia niebywały komfort obsługi. Dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania dodatkowo wpłynie na łatwe sterowanie urządzeniem.

Palma 190 BT to radioodtwarzacz charakteryzujący się wyjątkowo płytką konstrukcją. Jego głębokość to jedynie 90 mm. Dzięki takiemu zabiegowi, możliwy jest montaż radioodtwarzacza także w specyficznych pojazdach, w których brakuje miejsca na pełnowymiarowej głębokości radio.

W razie awarii akumulatora, nie musisz obawiać się utraty zapisanych stacji, gdyż radioodtwarzacz wyposażono w stałą pamięć ustawień.

Specyfikacja techniczna:

 • Bluetooth z funkcją audio streaming (A2DP) i dostępem do książki telefonicznej
 • Wysokiej jakości tuner Automotive
 • FM (RDS), AM z możliwością programowania 18 stacji (FM), 12 stacji (AM),
 • Odtwarzane formaty: MP3, WMA
 • Odtwarzane nośniki: USB
 • Złącze USB (Standard A) – z przodu
 • Przednie złącze AUX-IN
 • Moc maksymalna: 4 x 40 W max.
 • 2-kanałowe wyjście na wzmacniacz
 • Ustawienia dźwięku (Flat, Rock, Pop, Classic)
 • Funkcja Loudness
 • Stała pamięć ustawień
 • Wyświetlacz ze zmiennym podświetleniem (7 kolorów)
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Rozmiar 2 DIN
 • Złącze ISO
 • Kod EAN: 4260499851507

Sugerowana cena detaliczna brutto:  399 zł

O firmie Blaupunkt.
Powstanie firmy datowane jest na 1924 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości - niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe - model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio. Obecnie marka w swoim portfolio posiada takie kategorie urządzeń jak car-audio, home audio, małe AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe, rowery elektryczne, oświetlenie, baterie, duże AGD do zabudowy.

O firmie 2N-Everpol.
Firma 2N-EVERPOL powstała w 1992 roku zaczynając od dystrybucji opon, felg i kilku auto serwisów na terenie województwa mazowieckiego. Firma jest wyłącznym dystrybutorem najlepszych w swoich dziedzinach producentów branży elektroniki użytkowej tj. Blaupunkt, PRIME3, Audiomedia, Brax, Helix i Match, a także produktów z kategorii małego AGD marki Blaupunkt.
Drugą istotną działalnością firmy 2N-Everpol są usługi związane z caravaningiem. „Centrum Entuzjastów Caravaningu” w Tomicach k/Warszawy, jako największe centrum caravaningowe w Polsce, jest przedstawicielem w naszym kraju marek tj. HOBBY, MORELO, WEINSBERG,  GIMEX, FLAMEFIELD i KOZIOL.
Firma 2N-EVERPOL co roku, począwszy od 2009 otrzymuje prestiżowe wyróżnienie w postaci Gazeli Biznesu, przez co trafiła do elitarnego Klubu Gazeli Biznesu - grona najbardziej rozwijających się firm w Polsce. W roku 2019 firma kolejny raz dołączyła do zaszczytnego grona firm wyróżnionych „Diamentem Forbesa”.

Więcej informacji:  https://www.blaupunkt.com/pl/nc/produkty/samochodowe-urzadzenia-audio-wideo/  i www.everpol.pl.

Dane rejestrowe:
2N-Everpol Sp. z o.o.
02-801 Warszawa, ul. Puławska 403A
NIP 951-20-79-512, REGON 010130717, KRS 0000164987

Biuro handlowe:
ul. Polna 6
05-500 Chyliczki
tel. +48 22 331 99 59

Informacja prasowa
Katarzyna Dokowicz
tel. +48 519 141 499
katarzyna.dokowicz[at]everpol.pl

Dodał: 2N-Everpol