Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Umowa partnerska Kuehne + Nagel z firmą Decathlon na dystrybucję artykułów sportowych na rynku Ameryki Łacińskiej

2019-08-08 13:44:20
• 5-letnia umowa na obsługę Regionalnego Centrum Dystrybucji w zakresie magazynowania, usług celnych, importu oraz eksportu • Budowa nowego magazynu o powierzchni 23 000 m2 wewnątrz obiektów należących do terminalu morskiego Contecar w mieście Cartagena

Kuehne + Nagel podpisało pięcioletni kontrakt z firmą Decathlon, zajmującą się komercjalizacją artykułów sportowych i odzieży. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za prowadzenie nowego centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego na terenie należącym do Grupy Port Cartagena o powierzchni 23 000 m2.

Jon Hernaez, dyrektor ds. łańcucha dostaw w Decathlon dla LATAM wskazuje, że „centrum dystrybucji w Cartagenie połączy Klientów sportowych z naszą unikalną ofertą produktów. Pierwsze badania komercyjne przeprowadzone w Kolumbii, Meksyku i Chile potwierdzają atrakcyjność tego regionu i zwiastują dobry odbiór naszej oferty.
Kuehne + Nagel jest wyróżniającym się liderem w branży logistycznej, jego doświadczenie i globalna sieć połączeń sprawią, że port w Cartagenie stanie się bardziej globalny niż regionalny.”

Ingo Goldhammer, dyrektor Kuehne + Nagel w regionie Ameryki Środkowej i Południowej: „Cieszymy się, że możemy obsługiwać firmę Decathlon i jej Klientów, wnosząc w to partnerstwo nasze wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę na temat międzynarodowych łańcuchów dostaw. Kuehne + Nagel, oferując wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania logistyczne dla kluczowych graczy różnych branż, stało się wzorem na rynku kolumbijskim i regionalnym, Współpraca firmy Decathlon, Grupy Port Cartagena i Kuehne + Nagel oraz implementacja innowacji w zakresie logistyki i obsługi celnej są kluczowymi elementami projektu. ”

Aníbal Ochoa, przedstawiciel Grupy Port Cartagena dodaje: „Współpraca z Kuehne + Nagel świadczy o tym, że Cartagena staje się idealnym miejscem promującym rozwój społeczno-gospodarczy i handel w regionie Karaibów”.

Centrum dystrybucyjne w Cartagenie wyposażone w 25 000 funkcjonalnych stanowisk będzie obsługiwało ponad 15 000 towarów. Centrum posiada także trzypoziomową antresolę o pojemności ponad 40 000 miejsc magazynowych, zaprojektowanych tak, aby zapewnić najwyższy poziom wydajności pracy zgodnie z wymaganiami rynków regionalnych. Rozpoczęcie działalności planowane jest na trzeci kwartał 2019 roku.

Aby wzmocnić lokalną dostawę, Kuehne + Nagel zostało również wybrane do zarządzania magazynem o powierzchni 10 000 m2 w Bogocie. Obiekt przeznaczony jest do magazynowania i dystrybucji produktów Decathlon na rynek kolumbijski.

Dodał: KUEHNE + NAGEL Sp. z o.o.