Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Unum i Santander: w trosce o życie

2019-09-09 11:42:57
W dniu 6 września Unum Życie, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz przy wsparciu Fundacji Santander, zorganizowało w swojej siedzibie akcję krwiodawstwa, zbierając w sumie ponad 11 litrów krwi.

Co roku w akcji oddawania krwi biorą udział pracownicy i współpracownicy organizatora, a także pracownicy Banku Santander. W tegorocznej edycji wzięły udział 42 osoby, spośród których 25 dawców przeszło pozytywną kwalifikację i oddało w sumie ponad 11 litrów krwi, uzupełniając tym samym zasoby krwi w RCKiK.

- Istotą naszej pracy jest pomoc drugiemu człowiekowi i wsparcie w trudnej sytuacji życiowej. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele w takim momencie znaczy pomocna dłoń, dlatego też chętnie niesiemy pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. – mówi Małgorzata Morańska, rzecznik prasowy Unum Życie. – Właśnie z tego powodu, od wielu lat, organizujemy w Unum akcje krwiodawstwa, tak chętnie wspierane przez naszych wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie naszym koleżankom i kolegom oraz sąsiadom z banku!

-  Już po raz kolejny pracownicy Santander Bank Polska wzięli udział w akcji krwiodawstwa, organizowanej wspólnie z Unum Życie. Cieszę się, że udało się zebrać ponad 11 litrów krwi. Jesteśmy dumni ze wszystkich krwiodawców. Dziękujemy za to, że pomagacie innym. - powiedziała Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander.

Akcja krwiodawstwa jest organizowana w odpowiedzi na niski stan zapasów krwi w RCKiK i zwiększone jej zapotrzebowanie szczególnie w okresie letnim. Na taki stan rzeczy wpływa między innymi zwiększona liczba wypadków komunikacyjnych. Dodatkowo wyjazdy do krajów tropikalnych stanowią jedną z przyczyn dyskwalifikacji dawców krwi. Dlatego tak ważne jest jej regularne oddawanie
i organizowanie podobnych akcji krwiodawstwa, dzięki którym uzupełniane są niezbędne zasoby.

Kategorie: Finanse
Dodał: Unum Życie TUiR S.A.