Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Ursynów zawsze modny

2017-10-26 16:55:57
Sporo ciekawych inwestycji powstaje w jednej z trzech najpopularniejszych warszawskich dzielnic, czyli na Ursynowie. Nic dziwnego – zakup mieszkania w tym miejscu może się zwrócić, a przy tym to doskonałe miejsce do zamieszkania. Wie o tym deweloper Nexity, który swoje nowe osiedle wybuduje przy ul. Kłobuckiej 6.

W Warszawie każdego miesiąca oddaje się do użytku ponad tysiąc nowych lokali mieszkalnych. Łącznie, w pierwszej połowie 2017r. zbudowano aż 7,6 tys. mieszkań, co stanowi połowę wszystkich inwestycji mieszkaniowych realizowanych w całym Mazowszu. Gdzie chcą mieszkać Warszawiacy? Jednym z najczęstszych wyborów jest Ursynów. Od lat niezmiennie pozostaje jedną z trzech najbardziej popularnych dzielnic Warszawy wśród osób, które poszukują nieruchomości. Mieszkanie tu wybiera 8,44% kupujących.

Więcej niż sypialnia?

Dlaczego Warszawiacy wybierają Ursynów? Na przestrzeni lat wyraźnie poprawia się tu lokalna infrastruktura. Ogromnym atutem tej dzielnicy jest linia metra M1. Mieszkańcy Ursynowa cenią sobie  sąsiedztwo terenów zielonych, np. Lasu Kabackiego, który sprzyja rekreacji. Powstają wciąż nowe lokale usługowe, sklepy, restauracje, kina. Każdy mieszkaniec znajdzie coś ciekawego dla siebie, często tuż obok własnego domu. To wszystko sprawia, że Ursynów przestaje być jedynie największą warszawską sypialnią.

Czy zakup mieszkania na Ursynowie się opłaca?

Zakup mieszkania na Ursynowie stanowi spory wydatek. Za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego trzeba tu zapłacić średnio ok. 7700 zł. To jednak dobrze ulokowane pieniądze. Osoby, które zdecydują się na nabycie mieszkania w tej dzielnicy w celach inwestycyjnych, mogą liczyć na stosunkowo wysoki zwrot. Stopa zwrotu z zakupu kawalerki na Ursynowie wynosi 8,14%, na dwóch lub trzech pokojach można zarobić 7,46% w skali roku.

Kłobucka – adres na topie

 

Aktualnie jednym z najbardziej gorących adresów ursynowskich, jeśli chodzi o inwestycje mieszkaniowe, jest ulica Kłobucka, znajdująca się na granicy Mokotowa i Ursynowa. Nie bez przyczyny cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony osób planujących zakup mieszkania. To świetna doskonała lokalizacja, zapewniająca bardzo szybki dojazd do biurowej części Mokotowa. W niewielkiej odległości można tu znaleźć sporo sklepów spożywczych, kawiarnie, restauracje, przedszkola (zarówno państwowe, jak i prywatne), szkoły, apteki. Osoby spragnione zakupów i rozrywki dojadą stąd samochodem do Galerii Mokotów zaledwie w kilka minut, a spacerem dotrą tam w kwadrans. To okolica znakomicie skomunikowana, a przy tym spokojna i cicha. Wiedzą o tym deweloperzy, dlatego w ostatnich latach bardzo szybko przybywa tu nowych inwestycji. Najświeższym z nich będzie osiedle przy ul. Kłobuckiej 6, które wybuduje francuski deweloper Nexity. Docelowo, ma tu stanąć zespół 5 czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z komórkami lokatorskimi na piętrach i lokalami usługowymi usytuowanymi w parterze i garażem podziemnym, z infrastrukturą techniczną, z dojazdami i zagospodarowaniem terenu. Lokale w ramach osiedla będą sprzedawane wraz z prawem własności gruntu.  Na terenie osiedla zostanie wydzielona strefa rekreacyjna dla mieszkańców z placem zabaw i ławkami multimedialnymi do ładowania urządzeń mobilnych. W pierwszym etapie inwestycji zostanie wybudowanych 129 mieszkań, od kawalerek o pow. od 22 mkw. po lokale 3-pokojowe o metrażu 72 mkw. Każde wyposażone w inteligentny system sterowania domem, Nexity Smart.  Ponad połowa mieszkań będzie miała w widną kuchnię.  Za projekt nowego osiedla odpowiadać będzie Projektu Budowlanego przez pracownia S.A.M.I. ARCHITEKCI.

 

Przy ul. Kłobuckiej 6 chcemy stworzyć osiedle będące doskonałym miejscem do mieszkania dla wszystkich Warszawiaków. To będą lokale o zróżnicowanej powierzchni, położone w niedalekiej odległości od najważniejszego centrum biznesowego stolicy, dostosowane zarówno do potrzeb kilkuosobowej rodziny, jak i młodych, aktywnych singli. Jak pokazują najnowsze dane GUS, z każdym rokiem rośnie średni metraż nowych mieszkań w Warszawie, dlatego również w naszej inwestycji przy ul Kłobuckiej można się spodziewać takich ponad 60 – metrowych, przestrzennych lokali. Oprócz nich, będą tu również mniejsze, kompaktowe mieszkania. Całość będzie usytuowana w otoczeniu zieleni, w kameralnej okolicy, sprzyjającej rekreacji i wypoczynkowi – tak najnowszą inwestycję komentuje Adam Dąbkowski, Dyrektor Generalny Nexity Polska.

 

Firma Nexity jest obecna na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych od 4 lat. Obecne realizuje kilka projektów deweloperskich w Warszawie – Next Ursus przy ul. Posag 7 Panien 16, MY Bemowo przy ul. Batalionów Chłopskich 79 oraz Skylife przy ul. Jana Kazimierza 33.

 

O Nexity:

Grupa Nexity, to czołowy dostawca kompleksowych usług na rynku nieruchomości we Francji. Oferuje szeroki zakres doradztwa i ekspertyz, produktów, świadczeń oraz rozwiązań. Od ponad 40 lat buduje i zarządza nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi we Francji, a także na a terenie innych krajów Europy, m.in. Włoch, Szwajcarii, Belgii i Hiszpanii. Spółka obecna jest na polskim rynku nieruchomości od 2013 roku.

Dodał: M&CC