Kategoria

Wyszukiwarka

Region

W jaki sposób przechowywać ubrania?

2018-01-11 09:58:22
Posiadanie olbrzymiej garderoby to luksus na który stać zazwyczaj tylko nielicznych. Co zatem zrobić gdy mamy mało miejsca w pokoju a musimy zmieścić się z naszymi zimowymi jak i letnimi ubraniami? Dowiecie się z lektury naszego artykułu.

Mimo iż kalendarzowa zima nadal w pełni to jednak temperatury za oknami sugerują nam, że wiosna jest już coraz bliżej. A ocieplenie na dworze i obudzenie się do życia przyrody to idealna pora aby zaczać porządki w domu a już szczególnie w swoich szafach. Patrząc na polskie realia mało kto dysponuje garderobą która będzie odpowiednio duża aby pomieścić wszystkie zimowe jak i letnie ubrania czy też obówie. Jak zatem pordzić sobie z tym problemem? Dowiecie się z tego poradnika.

Po pierwsze można zyskać dość sporo miejsca ustawiając rzeczy na półkach. Jeżeli tylko nie przeszkadza twojemu poczuciu estetyki, że twój pokój powoli zmieni się w sklepową wystwaę to możesz z powodzeniem stosować ten sposób. Na półkach najlepiej ustawić buty oraz ozdobne pudełka z niektórymi przedmiotami.

Warto też zainwestować w sporą ilość wieszaków. Swetry i bluzy można z powodzeniem powiesić na wieszaku jeden obok drugiego. Nie tylko będą się prezentowały stylowo ale tego rodzaju ich ułożenie ma też aspekt praktyczny – zwolnisz sporo miejsca jako, że grube swetry potrafią zabrać bardzo dużo miejsca w szafie.

Kolejnym przydatnym trikiem jest chowanie niektórych rzeczy pod łóżko. Jeżeli tylko masz taką możliwość to warto niektóre rzadziej używane ubrania złożyć i spakować właśnie pod łużkiem.

Inną metodą radzenia sobie z przechowywaniem ubrań jest użycie kartownowych pudełek. Ich szeroka dostepność w różnych rozmiarach sprawi, że bez problemu dobierzemy taki który będzie idealnie wkomponowywał się w nasz pokój.

Co istotne kartony można układać piętrowo czyli jeden na drugim. Dzięki temu na małej przestrzeni będziemy w stanie zmieścić bardzo dużo ubrań czy też butów.

Trzeba mieć też na uwadze, że do kartonów osobno pakujemy ubrania a osobno obuwie. Ponadto warto do takiego pudełka umieścić specjalną saszetkę z zapachem do ubrań. W przypadku gdy będą one przez dłuższy czas przez nas nie używane przynajmniej po wyciągnięciu nadal będą czyste oraz pachnące.

Kategorie: Dom
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski