Kategoria

Wyszukiwarka

Region

W jaki sposób wypozycjonować swój blog internetowy?

2018-10-08 11:26:40
Prowadzisz blog internetowy ale na związane z jego tematyką hasła w wyszukiwarce twoje wpisy znajdują się na odległych stronach? Musisz zatem zadbać o odpowiednie pozycjonowanie.

Blogowanie to coraz popularniejsze zajęcie. W końcu prawie w każdym z nas drzemie chęć aby podzielić się ze światem swoimi przemyśleniami, opinią czy też spostrzeżeniami na dany temat. Jeżeli jednak zależy nam na tym aby nasz blog został zauważony w internecie to musimy zadbać o jego odpowiednie pozycjonowanie. Nawet najbardziej atrakcyjne wpisy nie pomogą nam znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania Google jeżeli nie zadbamy o kilka podstawowych kwestii.

Jeżeli zatem na poważnie myślimy o pozycjonowaniu to na samym początku powinniśmy zainstalować wtyczkę Google Analytics tak, aby móc śledzić statystyki odwiedzin naszej strony i na ich podstawie wyciągać pewne wnioski.

Kolejnym krokiem powinna być odpowiednia optymalizacja naszych wpisów na blogu. Upewnij się zatem, że wszystkie wpisy posiadają uzupełnioną sekcję title oraz descriptionSprawdź też, czy ich adres URL jest przyjazny dla użytkowników oraz czy zamieszczone treści graficzne posiadają atrybut ,,alt".

Jeżeli nie chcesz o tym pamiętać za każdym razem to możesz skorzystać ze specjalnych wtyczek takich jak na przykład Yoas Seo, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Dla uzyskania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania liczy się też regularność publikacji. Staraj się zatem, aby na twoim blogu nie było zbyt dużych przerw w publikacjach.

Częste publikacja nie mogą też wpłynąć na obniżenie jakości publikowanych treści. Upewnij się zatem, że każdy twój wpis na blogu jest wysokiej jakości i będzie przydatny dla potencjalnych czytelników.

Na sam koniec pamiętaj o odpowiedniej dystrybucji treści. Staraj się zatem udostępniać swoje wpisy na mediach społecznościowych. Obsługa Facebooka czy Twittera jest w końcu banalna a pozwoli Ci na dotarcie do szerszego grona potencjalnych odbiorców.
Regiony: małopolskie
Dodał: Jarek Jarkowski