Kategoria

Wyszukiwarka

Region

WWF Polska w Sky Tower: razem dla ochrony środowiska

2019-06-28 11:57:05
Ochrona środowiska to temat, który budzi dużo emocji. Dyskusja nad tą kwestią dotyczy przecież nas wszystkich, a to, jak będziemy postępowali ze środowiskiem, wpłynie na życie przyszłych pokoleń. Od 1 do 6 lipca w Sky Tower wolontariusze z WWF udzielą porad, co można zrobić, aby pomóc zagrożonym gatunkom zwierząt i nie tylko.

Ochrona środowiska to temat, który budzi dużo emocji. Dyskusja nad tą kwestią dotyczy przecież nas wszystkich, a to, jak będziemy postępowali ze środowiskiem, wpłynie na życie przyszłych pokoleń. Od 1 do 6 lipca w Sky Tower wolontariusze z WWF udzielą porad, co można zrobić, aby pomóc zagrożonym gatunkom zwierząt i nie tylko. Pokażą, że nie trzeba dużego wysiłku, by żyć bardziej świadomie i ekologicznie.

 

Zmianom zachodzącym w ostatnim półwieczu nie da się zaprzeczyć, drastycznie rośnie liczba zagrożonych gatunków, maleją obszary leśne i zasoby wody pitnej. WWF podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się o 58%, a dodatkowo, co minutę, z planety znikają lasy naturalne o powierzchni 36 boisk piłkarskich. Zagrożenie katastrofą ekologiczną jest jak najbardziej realne. Kroki podejmowane przez WWF mają na celu zwiększenie świadomości w ratowaniu planety, ale przede wszystkim realne powstrzymywanie destrukcji naszego świata.

W trakcie akcji edukacyjno-fundraisingowej na stoisku WWF, zlokalizowanym na poziomie 0 wrocławskiego Sky Tower, każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak codziennymi, z pozoru wydającymi się małymi i nieznaczącymi decyzjami, może pomagać środowisku, a tym samym dzikim zwierzętom i roślinności. Dodatkowo istnieje możliwość wsparcia finansowego WWF poprzez przekazanie 1% z podatków, jednorazowej lub stałej wpłaty. Wolontariuszy WWF będzie można spotkać w Sky Tower od poniedziałku 1 lipca do soboty 6 lipca w godzinach otwarcia centrum. Warto pamiętać, że jesteśmy częścią środowiska, więc chroniąc je, chronimy przyszłość naszą i kolejnych pokoleń.

 

Kategorie: Edukacja
Tagi: Sky Tower
Dodał: Open Media