Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Wakacje w słonecznej Hiszpanii - Torrevieja

2017-04-06 11:02:30
Wakacje w Torrevieja mogą być bardzo udanym pomysłem na spędzenie swojego urlopu. Można wynająć m.in. apartament w Torrevieja, La Mata i cieszyć się urokami szerokiej i piaszczystej plaży.
La Mata to w zasadzie jedna z dzielnic miasteczka Torrevieja. Znana jest też jako Torrelemata. To nadbrzeżny kurort znajdujący się na południu Hiszpanii w Costa Blanca. Zanim zaczęły powstawać tu apartamenty w La Mata mieszkańcy miasteczka utrzymywali się przede wszystkim z handlu solą pochodzącą ze znajdującej się tam laguny.

Obecnie wakacje w Torrevieja to opcja, z której korzystają nie tylko zagraniczni turyści, ale i sami Hiszpanie. Miejsce to zachwyca szeroką, piaszczystą oraz czystą plażą. Panują tu idealne warunki dla wszystkich miłośników sportów wodnych. La Mata otoczona przez duże słone jezioro oraz park Narodowy The Parque Natural de La Mata a Torrevieja posiada duże plaże oraz ciekawe nabrzeże, jest również słynna Promenada Juan Aparicio. 11 kilometrów plaży łączy się z Guardamar del Segura.

Wakacje w Torrevieja to doskonały pomysł na relaks w całą rodziną. Znaleźć to można liczne restauracje i kawiarnie. Poza tym kurort w zasadzie przez cały rok oferuje korzystne warunki pogodowe. Większego problemu nie sprawia także sama podróż do La Mata. To idealne miejsce dla miłośników kitesurfingu czy żeglarstwa. Jednak odnaleźć się tu powinni także rodzice z dziećmi. Nieopodal La Mata znajduje się między innymi efektowny park wodny z wieloma atrakcjami. Z kolei kąpieliska są czyste i strzeżone przez doświadczonych ratowników wodnych.
Dodał: Magdalena Spitza