Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Wielka akcja krwiodawstwa w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

2018-11-09 15:57:05
W dniu 11.11.2018 Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie we współpracy z Galerią Krakowską organizują „Wielką akcję krwiodawstwa”.

Akcja odbywa się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej celem jest popularyzacja honorowego krwiodawstwa i wyrabianie w społeczeństwie nawyku oddawania krwi.

„Wielka akcja krwiodawstwa” będzie miała miejsce na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Krwiobus z harcerzami i zapleczem medycznym będzie czekał na uczestników w godzinach 12-16.

Udział Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej jest częścią projektu „Przelej krew dla Niepodległej”, podczas którego zebrano ponad 150 litrów krwi. Jest to ogólnopolska akcja mająca na celu nakłonienie jak największej grupy ludzi o oddania krwi w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas „Wielkiej akcji Krwiodawstwa” harcerze będą próbowali przekroczyć liczbę 200 litrów na 100-lecie.

Każda osoba, która chce oddać krew musi:

  • posiadać dokument tożsamości,
  • być zdrowym od co najmniej 3 tygodni,
  • być po posiłku i wypiciu ok. 2l płynu.  

Więcej informacji na temat „Wielkiej akcji krwiodawstwa” znajduje się na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/przelejkrewdlaNiepodleglej lub na stronie projektu: http://www.krewdlaniepodleglej.pl/

Kategorie: Samorządy
Regiony: małopolskie
Dodał: PR Inspiration