Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Witamina C i jej wpływ na skórę

2018-09-11 17:19:30
Lato długo cieszyło nas piękną pogodą. Duża dawka promieni słonecznych wpłynęła pozytywnie na nasze samopoczucie, ale czy nie zaszkodziła skórze?
Kiedy wybieramy się na plażę, pamiętamy o używaniu kremów z filtrami UV, ale w codziennym zabieganiu z pewnością mało kto pamiętał o zabezpieczeniu skóry twarzy, rąk, czy innych odkrytych części ciała, gdy szedł do pracy, na zakupy czy na spacer z psem.

Podstawową funkcją skóry jest przeciwdziałanie negatywnym wpływom otoczenia, a jej unikalna struktura to odzwierciedla. Skóra składa się z dwóch warstw: zewnętrzna warstwa – naskórek – pełni funkcję bariery ochronnej, a wewnętrzna zapewnia wytrzymałość i elastyczność oraz odżywcze wsparcie dla naskórka. Dobrze odżywiona skóra zawiera wysokie stężenie witaminy C, która stymuluje syntezę kolagenu i wspomaga ochronę antyoksydacyjną przed fotostarzeniem wywołanym przez promienie UV.1

Nieestetyczne przebarwienia, które mają postać znamion, plamek i plam na skórze, zazwyczaj pojawiają się w miejscach nadmiernie wystawionych na ekspozycję słoneczną. Skóra nie tylko brzydko wygląda, ale przebarwienia na twarzy czy dekolcie po prostu postarzają. A dodatkowo po lecie skóra jest często przesuszona.

Podstawowym składnikiem odżywczym, który wspiera utrzymanie prawidłowej struktury i funkcjonowania skóry jest witamina C. Z jednej strony – poprzez działanie stymulujące na syntezę ceramidów – pośrednio wpływa na prawidłowy poziom nawilżenia skóry, zapewnia jędrność i opóźnia procesy starzenia. Z drugiej strony – poprzez zwiększenie właściwości naprawczych skóry – redukuje zmarszczki, poprawia elastyczność i koloryt skóry, wpływając rozjaśniająco na przebarwienia.2

Dlatego, jeśli zaobserwujemy u siebie przebarwienia skóry, ale także profilaktycznie, warto jest rozważyć stosowanie witaminy C.

ASCOLIP®
WYSOKOWYDAJNA, LIPOSOMALNA WITAMINA C

LIPOSHELL® to opatentowana technologia liposomalna, opracowana przez multidyscyplinarny zespół polskich naukowców. Dzięki niej liposomy LIPOSHELL® zapewniają długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu substancji aktywnej w obszarze docelowym. Pierwszą substancją zamkniętą w liposomach LIPOSHELL® jest witamina C, dostępna na rynku pod nazwą ASCOLIP®.

Zastosowanie technologii LIPOSHELL® pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności w transporcie witaminy C do organizmu. Liposomy LIPOSHELL® to maleńkie nośniki, jednorodne pod względem wielkości. Wykazują one podobieństwo do błon komórkowych w organizmie ludzkim, dzięki czemu są nietoksyczne i biozgodne.

Wysokiej jakości liposomy LIPOSHELL® umożliwiają długotrwałe, stabilne zamknięcie witaminy C w ich wnętrzu oraz efektywne przenikanie liposomów wraz z witaminą C do miejsca docelowego – wnętrza komórek.

CO ODRÓŻNIA ASCOLIP® OD WITAMINY C W TRADYCYJNEJ FORMIE?

ASCOLIP®, dzięki zastosowaniu technologii liposomalnej LIPOSHELL®, zapewnia:
• wysoką jakość liposomalnej witaminy C,
• długotrwałe i stabilne zamknięcie witaminy C,
• odpowiednią ilość witaminy C (zwiększona biodostępność),
• dostarczenie witaminy C w niezmienionej formie (ochrona przed czynnikami degradacyjnymi np. tlen, sok żołądkowy, enzymy trawienne),
• ułatwioną penetrację witaminy C do narządów/tkanek (transport celowany),
• długotrwałe utrzymywanie wysokiego poziomu witaminy C w miejscu docelowym.

KIEDY WARTO STOSOWAĆ ASCOLIP®?

Witamina C zawarta w produkcie ASCOLIP® może być szeroko stosowana, m.in.:
1. W okresie obniżonej odporności organizmu.
2. Przez osoby narażone na przewlekłe działanie bodźców stresowych, czyli stres oksydacyjny.
3. Przez osoby prowadzące intensywny tryb życia.
4. W trakcie intensywnego wysiłku fizycznego.
5. Jako witamina piękności – witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu, który stanowi główny budulec skóry właściwej1 oraz w regeneracji zredukowanej formy witaminy E.

ASCOLIP® – NAJWYŻSZA JAKOŚĆ PRODUKTU

ASCOLIP® wytwarzany jest w najwyższych standardach jakościowych, w oparciu o innowacyjne procesy produkcyjne, nadające mu cechy unikalne na skalę światową.

Jedna saszetka ASCOLIP® zawiera 1 000 mg witaminy C. Opakowanie ASCOLIP® zawiera 30 saszetek, co wystarcza na miesięczną kurację. Suplement diety ASCOLIP® jest dostępny w sklepach zielarskich, sklepach ze zdrową żywnością oraz sklepach i aptekach internetowych, w cenie ok. 96,00 zł. Producent: Genexo Sp. z o.o., ul. Gen. Zajączka 26, 01-510 Warszawa


Piśmiennictwo:

1. Pullar J.M., Carr A.C. and Vissers M.; The Roles of Vitamin C in Skin Health; Nutrients 2017,
9, 866; doi:10.3390/nu9080866.

2. Pawlaczyk M., Korzeniowska K., Rokowska-Waluch A.; Witamina C i skóra; Farmacja Współczesna 2012; 5: 174-178.
Dodał: Semper Media