Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Włoski festiwal „Viva l’Italia” przed Galerią Krakowską

2017-09-13 15:16:59
Aromatyczne makarony, pizza wypiekana w ceglanym piecu i pełne słodyczy desery – włoska kuchnia jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Tym razem mieszkańcy Krakowa będą mogli wziąć udział we włoskim festiwalu „Viva l’Italia”.

Od 14 do 17 września na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską zagoszczą najlepsze produkty z Włoch. Dodatkowo nie zabraknie m.in. koncertów, karaoke, cooking show, degustacji, wystawy samochodów zabytkowych czy projekcji kinowych. Gościem honorowym będzie Jerzy Stuhr.

Na cztery dni przed Galerią Krakowską zagoszczą stoiska z oryginalnymi, włoskimi specjałami z różnych  regionów półwyspu. W „kąciku” prawdziwej pizzy neapolitańskiej dorośli i dzieci będą mogli własnoręcznie przygotować ciasto. Odbędą się również warsztaty dla profesjonalistów oraz zawody „Europa Pizza Napoletana Tour Cracovia”. Pizzę oceni jury pod kątem wypieczenia i grubości ciasta oraz smaku. Dodatkowo o godz. 14.00 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym m.in. włoskiej mody, kuchni i filmu. W sobotę w filmowej dyskusji weźmie udział Jerzy Stuhr.

Podczas festiwalu nie zabraknie wydarzeń kulturalnych. W najbliższy czwartek (14 września) o godz. 19.00 wszyscy goście Galerii będą mogli uczestniczyć w otwarciu wystawy Marco Angeliniego „Speculum: materia i jej dualizm”. Rzymski artysta jest już znany polskiej widowni ze swoich prac, których motywem przewodnim są pary. Z kolei na scenie zaprezentują się włoscy artyści tacy jak Teresa Minnillo, Gruppo Addhrai, Alex W. Bettini & The Midnight Ramblers, Giorgio Pezzolato, Nicola Palladini, Valentina Supino. Oprócz koncertów muzyki pop i rock oraz muzyki ludowej, widzowie będą mogli wziąć udział we włoskim karaoke.

Oprócz tego w dniach 14-16 września Włoski Instytut Kultury przygotował specjalne pokazy filmowe – sztuki na Południu. Od 11.30 będzie można zobaczyć filmy antropologiczne i dokumentalne, a wśród nich „Dzieci kalabryjskie nad jeziorem Como” Ermanno Olmi, „Ziemia Alvara” Callegari’ego czy „Podążając za Joachimem” w reżyserii Eugenio Attanasio.

Dodatkowo w sobotę (16 września) wielbiciele starych samochodów będą mogli je podziwiać w godz. 15.00-17.00 na placu przed Galerią. Dla ich właścicieli przygotowano konkurs z nagrodami.

Włoski festiwal „Viva I’Italia” potrwa od czwartku do niedzieli (14-17 września) na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Stoiska będą otwarte od godz. 10.00 do 21.00. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

Regiony: małopolskie
Dodał: PR Inspiration