Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Women Startup Competition powered by AVON – warszawski półfinał rozstrzygnięty!

2019-10-16 09:50:28
10 października o godz. 18:00, w warszawskim Startberry odbył się półfinał konkursu Women Startup Competition powered by AVON, podczas którego wręczono nagrody dla najlepszych kobiecych startupów. W ten sposób obie marki pragną zachęcać kobiety do rozwijania własnego biznesu i wspólnie inspirują kolejne pokolenia przedsiębiorczych kobiet.

Jak wskazują badania, założenie własnej firmy wciąż stanowi większe wyzwanie dla kobiet niż mężczyzn. Ponadto spośród wszystkich startupów w Europie, mniej niż 27% z nich to startupy kobiece. Wspólnie AVON oraz Women Startup Competition chcą zmienić ten trend. Udział w konkursie to unikatowa szansa dla kobiecych startupów na zbudowanie szerokiej sieci kontaktów, wsparcie ze strony mentorów oraz komercjalizację swoich idei i pomysłów.

 

- Wspieranie przedsiębiorczości kobiet jest wpisane w DNA AVON – robimy to już od ponad 130 lat. W 1886 roku założyciel firmy AVON był pionierem we wzmacnianiu pozycji kobiet na rynku. Dał im możliwość rozwijania własnej kariery zawodowej, jeszcze zanim mogły głosować w wyborach. Kontynuujemy tę misję do dziś. W sercu naszej działalności jest sieć milionów Ambasadorek Piękna w ponad 50 krajach na świecie. W Polsce co ósma kobieta zarabia lub w przeszłości zarabiała dzięki AVON. Współpraca z Women Startup Competition jest dla nas kolejnym ważnym krokiem na drodze do umacniania pozycji kobiet. Cieszymy się, że możemy brać udział w dalszym rozwijaniu tak inspirującej grupy utalentowanych innowatorów i startup-owców. Gratuluję zwycięzcom i życzę Wam powodzenia na dalszej ścieżce kariery! - mówiła podczas wydarzenia Ania Jakubowski, Dyrektor Generalna AVON Cosmetics Polska. 

 

W konkursie zwyciężyli: 

 

I Miejsce: Chatbotize – to nie tylko automatyzacja i odpowiedź dla użytkowników Messengera. Firma wprowadza dziesiątki gotowych funkcji m.in. ankiety, quizy, konkursy, głosowanie, dzięki którym można w łatwy sposób wzbogacić prowadzaną rozmowę online i budować wyjątkowe relacje. Teraz pozyskiwanie nowych klientów będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek!

 

II. Miejsce: Cashap – to darmowa aplikacja, która pomaga „Generacji Z” w zarządzaniu pieniędzmi w unikalny i oparty na współpracy sposób. Narzędzie pozwala nastolatkom w łatwy sposób kontrolować swoje fundusze, oszczędności, zarobki i przeznaczać je na realizację zakupowych marzeń. Aplikacja zapewnia także rodzicom fajne narzędzie do lepszej kontroli wydatków nastolatków i zrozumienia ich potrzeb.

 

III. Miejsce: Biotrem.eu – to firma technologiczna opracowująca innowacyjny proces produkcji zastawy stołowej i opakowań z wykorzystaniem naturalnych zasobów i w poszanowaniu natury. Opatentowana technologia pozwala firmie wytwarzać biodegradowalną zastawę stołową jednorazowego użytku ze zrównoważonych surowców organicznych, takich jak otręby pszenne, otręby kukurydziane, produkty uboczne z manioku, wodorosty, algi, a także z polimerów biologicznych.

 

W ramach współpracy AVON, jako główny sponsor wydarzenia, zapewnia nie tylko wsparcie finansowe, ale również pomoc w sprawdzaniu aplikacji i wyłonieniu zwycięzców w 10 krajach, w których odbywa się tegoroczna edycja konkursu. Koordynuje również działania firm w segmencie beauty, które mogą wziąć udział w specjalnym programie mentorskim w ramach Beauty Acceleratora.  Działania te mają na celu wsparcie w rozwoju biznesowym, rozszerzenie potencjału danej marki, a także są idealną okazją do budowania relacji i dalszej, długofalowej współpracy.  Zwycięzcy polskiej edycji konkursu wezmą udział w globalnym finale w Londynie, który odbędzie się już w listopadzie.

 

Podczas eventu obecne były także przedstawicielki marki GLOV - Monika Żochowska oraz Ewa Dudzic, które opowiedziały o początkach swojego startupu i podzieliły się z uczestnikami doświadczeniami w rozwijaniu własnego biznesu, w tym o współpracy z firmą AVON. Produkty GLOV są dostępne w ofercie AVON w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Grecji i Niemczech. 

 

Więcej informacji na temat współpracy AVON i Woman Startup Competition znajduje się na stronie: www.womenstartupcompetition.com.

 

Dodał: Urszula Zuk