Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Wskakuj na rower i o nic się nie martw

2018-05-29 10:23:03
W tym roku nie trzeba było czekać na chmary rowerzystów, którzy na nowo zaczęli przecierać miejskie szlaki. Z roku na rok bicykle stają się coraz popularniejszym środkiem transportu. Jeśli nie wyobrażamy sobie letniego sezonu bez rowerowych wycieczek, to warto rozważyć kupno polisy nie tylko roweru, ale i nas samych.

Z roku na rok powstają coraz lepsze zabezpieczenia rowerów przed kradzieżą, jednak pojazdy wciąż plasują się na czele listy ulubionych przedmiotów złodziei. Z ulic, kawiarenek, jak i naszych własnych podwórek wciąż znikają rowery, których wartość sięga zazwyczaj od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Niestety każdy posiadacz dwukołowca jest narażony na tego rodzaju przestępstwo. Aby zapewnić sobie spokój ducha, warto wziąć pod uwagę ubezpieczenie roweru – może być to duża ulga, nie tylko dla miłośników rowerowego szaleństwa.

– „Lato to idealny czas dla rowerowych łupieżców, tak więc lepiej mieć się na baczności i nigdy nie zostawiać rowerów poza zasięgiem wzroku, ponieważ coraz częściej nawet nowoczesne zapięcie nie jest w stanie powstrzymać rozbójnika przed przestępstwem. Nasz rower niestety nigdy nie będzie w stu procentach bezpieczny od rabunku, jednak możemy się zabezpieczyć przed takim niefortunnym zdarzeniem i wykupić polisę, która obejmuje tego typu incydenty. Towarzystwa Ubezpieczeniowe bardzo często oferują taką ochronę w ramach ubezpieczenia domu czy mieszkania, jednak podpisując umowę trzeba dokładnie wczytać się w jej warunki, ponieważ niektóre towarzystwa wypłacą odszkodowanie tylko w sytuacji, gdy kradzież będzie miała miejsce na terenie domu lub mieszkania. W pozostałych przypadkach właściciel nie będzie mógł liczyć na rekompensatęradzi Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Na rynku oprócz dodatków do ubezpieczeń mieszkaniowych możemy znaleźć polisy, które są stworzone bezpośrednio z myślą o wszystkich miłośnikach dwukołowych pojazdów. Ubezpieczenie roweru obejmuje nie tylko sam bicykl, ale także rowerzystę. Może to się okazać przydatne nie tylko w momencie kiedy poruszamy się własnym rowerem, ale również gdy zdecydujemy się na skorzystanie z tych oferowanych przez miasto. – „Oprócz ochrony jaką możemy zapewnić naszemu jednośladowi, bardzo ważne jest zadbanie o własne bezpieczeństwo. W pakiecie są dostępne: OC roweru, NNW dla rowerzysty, casco na rower oraz ubezpieczenie bagażu. Dzięki temu, nasz rower jak i my jesteśmy bezpieczni w każdej trasie” – dodaje Maciej Kuczwalski.

Suma ubezpieczenia określana jest w umowie ubezpieczenia w uzgodnieniu z ubezpieczającym, w wysokości odpowiadającej wartości rynkowej roweru. Jednak należy zwrócić uwagę na takie elementy jak zakres terytorialny ubezpieczenia. Niektóre TU ograniczają terytorium obowiązywania ubezpieczenia jedynie do obszaru Polski. Jest to tylko jeden z powodów, dla których warto dokładnie przeczytać umowę. – „Ubezpieczenie roweru nie należy do najprostszych i posiada wiele zmiennych. Tak jak w przypadku każdej polisy ubezpieczeniowej należy szczegółowo przeanalizować warunki ubezpieczenia, a w razie wątpliwości porozmawiać z konsultantem i wybrać polisę, która będzie dla nas wsparciem” – komentuje ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia Maciej Kuczwalski.
Dodał: Unicorn Media