Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Wspólne świętowanie, czyli jak z sukcesem zaangażować pracowników w organizację firmowych mikołajek?

2019-01-02 12:42:32
Dwa miesiące intensywnych przygotowań, kilkudziesięciu wolontariuszy i jeden Święty Mikołaj. Efekt – blisko 800 szczęśliwych uczestników przedświątecznej zabawy i ogromny sukces wizerunkowy. Sobota 15 grudnia w WABCO Polska okazała się świętem pracowniczego zaangażowania.

Zbliżające się Boże Narodzenie to zawsze dylemat dla pracodawcy – jak zorganizować imprezę pracowniczą tak, by nie była sztampowa, budowała zaangażowanie i dawała dużo radości jej uczestnikom.

Oddaj stery, czekaj na efekt

Za organizację wydarzenia w całości odpowiedzialni byli pracownicy, a efekt ich działań przerósł najśmielsze oczekiwania. Szybko powołano zespół organizacyjny spośród pracowników różnych obszarów, znaleziono grupę wolontariuszy-elfów, a nawet przeprowadzono rekrutację na stanowisko Świętego Mikołaja. Nawet animatorzy zabawy zostali wyłonienie spośród pracowników WABCO Polska.  Wszystkie działania przeprowadzone były w atmosferze ogromnego zaangażowania, w zabawnej formie, zachęcającej do  wspólnej zabawy.

- Przyjęcie mikołajkowe to przykład doskonale zorganizowanego przedsięwzięcia, w którego przygotowanie zaangażowani byli wszyscy pracownicy firmy. 99% animatorów odpowiedzialnych za koordynację zabawy to ochotnicy, którzy sami zadeklarowali chęć udziału w wydarzeniu. Nasz sukces dowodzi, że umiejętne stworzenie przestrzeni do rozwoju tego rodzaju inicjatyw skutkuje ogromnym zainteresowaniem ze strony pracowników. To również jedno z wyzwań stojących przed działami HR - podsumowuje Aleksandra Smereka, Senior HR Business Partner.

Pobudź kreatywność, zachęć do działania

To był dzień pełen wrażeń dla wszystkich uczestników zabawy – najmłodsi ubierali choinkę, robili ozdoby i kartki świąteczne, a także dekorowali pierniczki. Ci starsi budowali wymyślne konstrukcje z LEGO i korzystali z dobrodziejstw wirtualnej rzeczywistości, serfując po niej dzięki specjalnym okularom i oprogramowaniu. Dorośli tymczasem mogli kupować świąteczne drobiazgi na mini kiermaszu.  Ale to nie wszystko. Pomiędzy kreatywnymi aktywnościami manualnymi dla najmłodszych, uczestnicy mieli również możliwość wspólnej integracji przez animacje taneczne, gry i konkursy.

- Na co dzień zajmuję się testami w dziale rozwoju. Na początku przygotowań do Mikołajek  zostałem zaproszony przez koleżankę do współpracy. Kiedy przyszedłem na pierwsze spotkanie, bardzo spodobała mi się jego atmosfera, zaangażowanie i ciekawość tych, którzy chcieli je tworzyć. W końcu zostałem  głównym odpowiedzialnym za sprzęt muzyczny, prowadzenie zabaw i konferansjerkę.  Z jednej strony towarzyszył mi pewien opór, że przecież będę występował przed wszystkimi kolegami, koleżankami z pracy, a z drugiej czułem,  że super jest doświadczyć wyzwania na innej płaszczyźnie, tym bardziej, że  inni też się angażują i wspierają. Udało się! Dla mnie osobiście było to bardzo rozwijające wydarzenie,  pełne pozytywnych emocji. Czekam na kolejne Mikołajki - mówi Jarosław Kalinowski, jeden z pracowników firmy i koordynatorów wydarzenia.

Z pozoru zwykła impreza przedświąteczna finalnie okazała się dniem życzliwości, zaangażowania i festiwalem talentów. Organizatorzy już planują kolejną w przyszłym roku.

Kategorie: Praca, Przemysł
Regiony: dolnośląskie
Tagi: Wrocław, WABCO
Dodał: Red.